MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Gradištanci pobedili u Srbobranu, derbi Bečeju

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Gradištanci pobedili u Srbobranu, derbi  Bečejutrg_fontane

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta su savladali ekipu Mladost radost u Srbobranu sa 3:0 i tako učvrstili čelnu poziciju na tabeli, dok je u derbiju 23. kola u Bečeju između domaćina i Napretka iz Nadalja pobeda pripala ekipi Bečej Old golda sa 2:1, dok je Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela nakon remija sa Bečejom (1:1) nastavilo u Savinom Selu seriju poraza, isto kao i Mladost iz Radičevića u Kucuri.

Cilj sve bliži

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta sve su bliži osvajanju titule u Međuopštinskoj ligi Bečej – Srbobran – Vrbas, jer je u subotu „pao“ još jedan težak protivnik. Gradištanci su u gostima u Srbobranu pobedili ekipu Mladost radost sa 0:3. Strelci su bili Ilija Kovačević (dva puta) a jedan gol je postigao Vanja Petrov. Ekipa Vojvodine sada ima četiri boda više od drugoplasiranog Proletera iz Ravnog Sela, a u narednom kolu dočekuje ekipu Bečeja.
– Sve smo bliži velikom uspehu. Međutim, nema opuštanja i idemo korak po korak. Dobijeni su Srbobranci, sledi utakmica sa Bečejcima. Srećom, igra se na našem terenu i očekujem veliku podršku gradištanske publike, koja nas motiviše da pružimo što više na terenu iz utakmice u utakmicu – rekao je fudbaler Vojvodine Marinko Momčičević i dodao da očekuje da Gradištanci zabeleže nova tri boda na tom susretu.

Pobeda u završnici

Nakon remija zabeleženog u Petrovom Selu (1:1, strelac za Bečej bio je Petković, a za Jedinstvo Jakšić) igrači Bečej Old golda ugostili su opasni i nepredvidivi Napredak iz Nadalja, koji je vodio sve do drugog dela drugog poluvremena. U poslednjih pola sata Bečej je pokazao svoju prepoznatljivu igru iz prolećnog dela sezone i u 51. minutu preko Drapšina izjednačio. Isti igrač mogao je u narednim minutama da utrostruči prednost domaćina, ali je odlično organizovane napade završavao slabom realizacijom. Odluku o pobedniku doneo je u 89. minutu Petković, koji je ušao u igru umesto Drapšina.
Strelac pobedonosnog gola za Bečej Igor Petković smatra da je pobeda protiv Napretka odraz dobrog rada ekipe u poslednje vreme. Fudbaleri Bečej Old golda i Vojvodine odigrali su u sredu (nakon zaključenja ovog broja Bečejskog mozaika) opštinski derbi (Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela je u tom vanrednom kolu ugostilo Iskru iz Kucure), a ovog vikenda je na redu novi derbi lige kada u Bečej stiže Proleter iz Ravnog Sela. U tom susretu Petković očekuje novu pobedu Bečeja.

Pobeda Gradištanaca protiv Bečeja

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta pobedili su u sredu na domaćem terenu Bečej sa 3:1 u 24. kolu Međuopštinske lige. Za Vojvodinu dva puta precizan je bio Vanja Petrov i jednom Miroslav Sekulić, dok se kod gostiju u strelce upisao Alen Križevac. Ovo pobedom Gradištanci su se približili prvom mestu. Do kraju prvenstva ostalo je još tri kola, a ekipa Vojvodine narednog vikenda treba da se sastane sa ekipom Budućnost iz Savinog Sela, a u poslednja dva kola sa Iskrom iz Kucure, odnosno sa ekipom Mladost iz Radičevića.

M.V.

Kartoni protiv Jedinstva

Taman kada su pomislili da ih bod uzet od Bečeja pokreće ka koloseku bodova, Petrovoselci su naišli na ekipu Budućnosti. „Vlasnik“ bodovnog plena bio je poznat nakon prvog poluvremena, kada su domaći vodili sa 2:0. Do kraja meča mreža gostiju se tresla još tri puta, tako da je konačan rezultat meča Budućnost – Jedinstvo glasilo 5:0.
Trener Jedinstva Boris Nađ glavni uzrok poraza vidi u odsustvu ključnih igrača, Todorovića (crveni karton), Stanojeva i Prodanova (povrede).
– Čim smo krenuli sa centra, jasno mi je bilo koliko je sati. Sviran nam je ofsajd, penal za domaćina, ispromašivali smo neviđeno – bio je iskren Nađ, čiju ekipu prekosutra očekuje derbi začelja sa ekipom Mladosti iz Radičevića. Meč u Radičeviću odlučiće ko će na kraju držati fenjer.
– Veliki broj igrača radi i za vikend, tu su još i roviti Stanojev, Prodanov, pocrveneli Todorović. Idemo da se borimo, pa šta nam bog da – rekao je Nađ.

Derbi začelja

Da će to biti susret dve veoma slične ekipe, mišljenja su i u Mladosti iz Radičevića. Prošle subote Mladost je u Kucuri doživela debakl od domaće Iskre sa 7:1 (jedini gol za Mladost postigao je Ćuk) dok su u sredu u vanrednom 24. kolu bili slobodni.
– Pobedila nas je naša boljka, netreniranje, okupljanje tek pred utakmicu. U Kucuri smo nakon vođstva domaćina brzo izjednačili, držali rezultat do 35. minuta kada smo olako primili dva gola, a u drugom poluvremenu sve je otišlo niz vodu – izjavio je jedan od članova stručnog štaba Mladosti Stanko Marjanović i dodao: – Realno će biti da protiv Petrovoselaca osvojimo bar jedan bod, a ukoliko oni budu ti koji će slaviti, čestitaćemo im na zasluženoj pobedi.