MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Peta pobeda Gradštanaca u nizu

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Peta pobeda Gradštanaca u nizutrg_fontane

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta pobedom ekipe Mladost radost iz Srbobrana sa 3:2 u sedmom kolu Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas uspeli su da vežu pet pobeda u prvenstvu. Gradištancima su nova tri boda obezbedila drugo mesto na tabeli.

Voša je došla do vođstva gotovo na samom startu utakmice. Već u petom minutu utakmice Zdravko Savić je postigao pogodak i doneo prednost domaćoj ekipi. U 26. minutu vođstvo je zahvaljujući golu Miroslava Sekulića povećano na 2:0. Stečena prednost je u tom trenutku delovalo ogromno, ali se ispostavilo da brzo može da se istopi.
Na kraju prvog poluvremena, u 45. minutu utakmice, Miladin Srdanov iz penala smanjio je vođstvo Voše na 2:1. Nesigurna igra Gradištanaca omogućila je nekoliko prilika Srbobrancima koje su mogle da dovedu u pitanje pobedu. Ovakav razvoj događaja je uneo neizvesnost među navijače Vojvodine koji su se u tim trenucima nadali da će njihov tim uspeti da sačuva minimalnu prednost, ali u 74. minutu usledio je pogodak Slobodana Trivića i došlo je do izjednačujućih 2:2.
Nakon ovog gola sa tribina se moglo čuti: „Bar da sačuvamo jedan bod“. Međutim, Branislav Markov je u 80. minutu postigao gol vredan pobede, koji je izazvao veliko slavlje na tribinama koje je trajalo do kraja utakmice jer je Vojvodina pobedila neugodnog rivala i upisala tri boda s rezultatom 3:2.
Vojvodina nakon ove utakmice ima 15 bodova i na drugom je mestu na tabeli, a u narednom kolu gostuje ekipi Budućnost u Savinom Selu.

Milen Vesović

Remi za debi

Novi trener Bečej Old golda Igor Stefanović – dosadašnji prvi strateg Bečeja Siniša Todorović otišao je zbog privatnih obaveza u Pariz – ostvario je 9. oktobra u meču sa ekipom Budućnosti iz Savinog Sela prve bodove u svojoj novoj ulozi (Stefanović je nekadašnji prvotimac Bečeja, a zbog povrede morao je da napusti „travnati teren“). Meč je završen sa 3:3, a golove za Bečej postigli su Malić (2) i Kovačević. Interesantna je i činjenica da je sudija Pivarski iz Vrbasa tokom utakmice dodelio samo jedan žuti karton, jedanaestici Budućnosti, Stojanoviću. U toku prvog dela susreta pružena je bleda i skromna igra oba tima, čiji igrači nijednom za 45 minuta nisu uputili ozbiljan šut ka golu, dok je tokom drugog poluvremena pala kiša golova. Prvi su se „otvorili“ gosti, nakon izvedenog slobodnog udarca od strane Đurovića, najviši u skoku bio je Stojanović za 1:0 u korist Budućnosti. Od 69. minuta gosti su vodili sa 2:0, golom kapitena Balevića. Kada je većina na stadionu pomislila da sledi još jedan poraz Bečeja, na scenu je stupila trojka Malić, Stajki i Kovačević. Poslednji se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju nakon izvedenog kornera i glavom pogodio u 79. minutu za 1:2. Samo tri minuta kasnije Stojanović pravi kardinalnu grešku, faulira Stajkija u svom šesnaestercu, a Malić biva neumoljiv sa bele tačke (2:2). Međutim, radost Bečejaca je kratko trajala jer je već u narednom minutu, posle kontre Budućnosti, Balević svoju ekipu doveo u novo vođstvo. Da od junaka do tragičara dođe za malo manje od 10 minuta potrudio se Balević pri samom kraju meča kada je rukom igrao u svojih šesnaest metara, a Malić još jednom sa penalne tačke doneo izjednačenje svojoj ekipi.
Fudbaleri sa teritorije opštine Vrbas opravdali su očekivanja Igora Stefanovića, mladog stratega Bečej Old golda, i pružili težak otpor njegovoj ekipi.
– I pored toga što sam bio uverenja da će utakmica biti teška, čvrsta, očekivao sam pobedu, ali eto, nažalost, izvukli samo bod, sa kojim moramo biti zadovoljni – izjavio je Stefanović, koji najavljuje maksimalno zalaganje svojih izabranika u narednom kolu na gostovanju ekipi Proletera iz Ravnog Sela.

Iskra do prvih bodova u Petrovom Selu

Fudbaleri Iskre iz Kucure zabeležili su 8. oktobra prvu prvenstvenu pobedu protiv Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela (1:2). Poveli su domaći preko Stajića već na početku meča, dobro odigrali prvo poluvreme, koje su i završili u svoju korist. Jedna nesmotrenost strelca prvog gola Stajića na startu drugog poluvremena, koji je u svom šesnaestercu igrao rukom i doneo penal gostima iz Kucure, ispostavilo se, presudila je utakmicu. Igračima Jedinstva ostalo je jedino da se „otvore“ u igri, što su i uradili, ali su zato sa druge strane doprineli i tome da budu ranjivi, naročito iz kontri, koja je fudbalerima Iskre 15 minuta pre kraja meča donela prvu prvenstvenu pobedu.
„Izgoreli u želji“ bio je nakon meča sa Kucurom komentar Daneta Stajića, koji za naredno kolo, u kojem Jedinstvo gostuje ekipi Mladost radost, vidi šansu za nove bodove svog tima.

Prvi gol Mladosti

Fudbaleri Mladosti izgubili su kod kuće, u okviru 7. kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas, od ekipe Napretka iz Nadalja sa 5:1. Jedini gol za ekipu iz Radičevića postigao je Saša Vojnović u prvom poluvremenu.
– Ponavlja se stara priča. Još jednom smo na teren izašli bez šest-sedam standardnih igrača i uz odsustvo prvog golmana, Danijela Vojnovića, što nam je bio i najveći hendikep. Očekujem da ćemo već u narednom kolu, kada gostujemo u Kucuri, biti kompletni i dati svoj maksimum – rekao je Saša Vojnović, čiju ekipu prekosutra očekuje duel sa Iskrom.