MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Ponovo do bodova u finišu

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Ponovo do bodova u finišutrg_fontane

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta u 10. kolu Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas, u opštinskom derbiju, pobedili su u izuzetno teškoj, iscrpljujućoj i neizvesnoj utakmici fudbalere Bečeja sa 2:1. Iako su Gradištanci ušli u ovaj susret puni samopouzdanja nakon niza pobeda i plasmana na vrh tabele u prošlom kolu, na terenu je utisak bio sasvim drugačiji jer su ekipe bile ravnopravne. O pobedniku su odlučivali gotovo nijanse, ali i sreća.

Susret je počeo izuzetno napeto iako se očekivalo da će Gradištanci izaći na teren puni samopouzdanja, pogotovo jer se igralo pred punim tribinama. Teško su fudbaleri i jedne i druge ekipe dolazili do pozicije za gol. Svoju priliku nije uspeo da iskoristi Gradištanac Vanja Petrov u 36. minutu jer ga nepropisno zaustavljen u protivničkom kaznenom prostoru. Priliku sa bele tačke iskoristio je Darko Stanić i doneo vođstvo Vojvodini od 1:0. Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme.
Drugo poluvreme igrano u istom ritmu kao i prvo, ali i bez većih prilika. Jedinu nesmotrenost u odbrani domaćih fudbalera iskoristio je kapiten Bečeja Zoran Malić, i u 67. minutu postigao izjednačujući pogodak za svoju ekipu – 1:1.
Kao da Gradištanci nisu hteli da se zadovolje sa jednim bodom i u želji da prekinu dugogodišnje loše rezultate sa fudbalerima Bečeja, u finišu utakmice zaređali su niz napada ka golu Gorana Lazića, koji je on dobro čuvao, ali je ipak u 84. minutu bio primoran na predaju. Vanja Petrov bio je pribran, siguran i precizan i postigao je drugi pogodak za konačnih 2:1 za Vojvodinu.
Prema informacijama Bečejskog mozaika, stručni štab Vojvodine nije bio zadovoljan prikazanom igrom svojih fudbalera te za slavlje nije bilo mesta, iako je bilo važno što je ekipa zaradila nova tri boda.
Kapiten Bečeja Zoran Malić rekao je da je na terenu prikazana kvalitetna igra sa obe strane. Opravdanje za poraz vidi u podmlađenoj ekipi Bečeja koja nije mogla da uzme bod na ovom opštinskom derbiju. Malić je optimista što se tiče susreta u subotu sa Petrovoselcima.
– Sigurno uzimamo tri boda iz utakmice sa Jedinstvom, jer mislim da smo daleko kvalitetnija ekipa – konstatovao je Malić.
Gradištanci, koji su trenutno prvi sa 24 boda, neće moći da mirno gledaju naredno kolo, u kome su slobodni, jer drugoplasirani Proleter iz Ravnog Sela sa 22 boda dočekuje Mladost iz Radičevića i u slučaju pobede sklonio bi Vojvodinu sa vrha tabele.

Milen Vesović

Petrovoselci pali u završnici

Nijanse su delile Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela da 30. oktobra u okviru 10. kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas ostane po drugi put u prvenstvu neporažena na svom terenu. Na kraju je ipak bila bolja ekipa Proletera iz Ravnog Sela (2:1). Igra iz prvog dela meča, koja je, kao i rezultat (1:1) bila podeljena na ravne časti, nastavljena je i u drugom poluvremenu, ali su gosti imali više strpljenja i živaca, što im se i isplatilo posle prve greške odbrane kada su po drugi put na meču „poentirali“ i odneli kući ceo bodovni plen.
– Oštro smo ušli u meč. Skupo su nas koštale dve kardinalne greške iz kojeg su pala oba gola. Time smo omogućili protivniku da nam praktično bez ijednog ozbiljnijeg šuta na gol da dva komada – izjavio je trener Jedinstva Boris Nađ, koji pred novi opštinski derbi i prekosutrašnje gostovanje u Bečeju najavljuje otvorenu i napadačku igru svog tima. – Ako ponovimo igru iz meča sa Proleterom, svaki rezultat je moguć – dodao je Nađ.
Posle iznenađujućeg trijumfa nad srbobranskom ekipom Mladost radost, igrači Mladosti iz Radičevića podlegli su euforiji i prošle nedelje su doživeli poraz na svom terenu od Budućnosti iz Savinog Sela sa 5:0.
Milorad Kolundžija, jedan od članova stručnog štaba Mladosti, smatra da je glavni razlog za poraz njegovog tima odsustvovanje četvorice ključnih igrača, golmana Vojnovića i Jurića, Gavrića i Jankovića, koji su dobili crvene kartone.
– Sledi nam meč sa Proleterom, odličnom ekipom, čiji momci igraju lep fudbal. Njihov će biti teren, a nama ostaje jedino da pružimo svoj maksimum – rekao je Milorad Kolundžija pred prekosutrašnje gostovanje Mladosti u Ravnom Selu.

Vojvođanska liga Istok
Novobečejci bolji u derbiju

NOVI BEČEJ: Od osam odigranih utakmica 11. kola Vojvođanske lige – Istok domaćini su bili uspešniji na sedam, a čast gostiju, sa jednim osvojenim bodom, sačuvao je Dinamo iz Pančeva, koji je u Srpskoj Crnji igrao 0:0 sa ekipom Budućnosti. Derbi kola odigran je u Banatskom Karlovcu, gde je domaći Proleter pobedio Bačku 1901 iz Subotice sa 1:0 i preuzeo vodeću poziciju, dok su Subotičani, posle trećeg uzastopnog poraza, sada na šestom mestu.
Derbi komšija, između Jedinstva i Vojvodine iz Novog Miloševa nije privukao veliku pažnju ljubitelja fudbala u Novom Bečeju, a i onih stotinak gledalaca videli su prosečnu igru. Mada su došli bez većih ambicija, gosti iz Novog Miloševa su prvi došli u vođstvo. Zasluge za to pripadaju iskusnom Živi Parabuckom, koji je u 18. minutu spretno ušao u prazan prostor, provozao odbranu domaćih i rutinski savladao Nemčeva. Domaći su izjednačili posle kornera, koji je izveo Maleš, a Drljača nadvisio sve i glavom loptu smestio pod prečku. U drugom delu utakmica je bila nezanimljiva sve do poslednjih pet minuta. U 85. minutu Škero je idealno centrirao, a Vijoglavin bio najspretniji u gužvi i loptu poslao u mrežu. Posle vodećeg gola domaćih, gosti su se predali, pa Radišiću nije bilo teško da u poslednjem minutu efektnim golom zapečati sudbinu gostiju i overi pobedu svog tima od 3:1.
Kapiten Velibor Škero o utakmici sa Vojvodinom kaže:
– Fudbal je nepredvidiv, pružali smo na mnogim utakmicama bolju igru pa gubili, ovog puta iz slabe igre osvojili smo tri boda. U nedelju u Subotici nemamo šta da izgubimo, domaćin je pod velikim pritiskom posle tri poraza, a mi rasterećeni i u kompletnom sastavu možemo, uz maksimalno zalaganje, ostati neporaženi.
U nedelju Jedinstvo igra u Subotici sa Bačkom 1901 koja će protiv Novobečejaca pokušati da prekine tronedeljni post. Na drugoj strani, izabranici trenera Novice Glavaškog u kompletnom sastavu, ovu utakmicu očekuju bez opterećenja. Posle četiri utakmice pauze, zbog isključenja u Banatskom Karlovcu, u tim se vraća Davorin Šijanović, kao i golgeter Bojan Matić, koji je komšijski derbi propustio zbog žutih kartona.
Dok Novobečejci mirno ulaze u završnicu prvog dela prvenstva, na drugoj strani Novomiloševčani su na velikim mukama. U nedelju, sa pozicije na začelju tabele, dočekuju Slobodu iz Novih Kozaraca u nadi da će pobedom „fenjer“ prepustiti nekoj drugoj ekipi.