MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Sedmica za Mladost radost

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Sedmica za Mladost radosttrg_fontane

Malo ko je verovao da će fudbaleri Bečej Old golda nakon katastrofe zabeležene pre nešto više od pola godine u Stepanoviću gde su u duelu 17. kola Područne lige Novi Sad primili osam golova od domaće ekipe Omladinca, a nisu postigli nijedan, biti za tako kratko vreme blizu još jednog sličnog, pa i ubedljivijeg rezultatskog brodoloma.

Ovog puta protivnik na terenu bila je ekipa Mladost radost iz Srbobrana, jedan od kandidata za prvo mesto i plasman u Područnu ligu Novog Sada. Primorali su Srbobranci golmana Bečeja Lazića da sedam puta kapitulira, dok se sa druge strane njihova mreža nijednom nije zatresla za 90. minuta igre.
Prvi deo susreta, koji je završen prednošću domaćih od 1:0, nije nagoveštavao rezultatski debakl Bečeja. Za goste iz Bečeja sve je krenulo nizbrdo kada se u 65. minutu povredio Mandić, a trener Todorović u odbrambenu liniju morao je da pošalje pored mlađanog Ćuluma, rovitih Kobiljskog i Vendera, još jednog mladog, neiskusnog defanzivca, Milovanova. Kao „kaznena ekspedicija” igrači ekipe Mladost radost su praktično nokautirali protivnika.
Trener Bečej Old golda Siniša Todorović odao je nakon završetka meča priznanje domaćinu, koji je Bečejce nadigrao u svim elementima igre.
– Ekipa Srbobrana pokazala nam je da i za ovaj stepen takmičenja treba dobar i visok kvalitet igre. Nosili smo se sa protivnikom u prvom poluvremenu, ali tokom drugog dela susreta došlo je do naglog pada u igri, nedopustivo smo pali u moralu, što je domaćin, maksimalno motivisan za pobedu, iskoristio i zasluženo slavio.
U subotu s početkom u 15.30 časova ekipa Bečej Old golda dočekaće na svom terenu šestoplasiranu ekipu lige, Budućnost iz Savinog Sela. Todorović smatra da je reč o tvrdom i čvrstom protivniku, karakterističnom za podneblje sa kojeg dolazi.
– Posle rezultata i igre iz Srbobrana ne preostaje nam ništa drugo nego da što pre zaboravimo poraz, nedopustiv za ovakav tim, da se koncentrišemo i pripremimo se najbolje što umemo za novog protivnika – rekao je Todorović.

Jedinstvo palo u drugom poluvremenu

Ekipa petrovoselskog Jedinstva gostovala je u nedelju u Nadalju, domaćem Napretku i izgubila sa 4:1 (1:0). U prvom poluvremenu gosti iz Bačkog Petrovog Sela odolevali su domaćoj ekipi koja je povela iz penala. Početkom drugog dela susreta isplatio se trud iz prvih 45. minuta i nakon faula u šesnaest metara nad agilnim Maksimčevim, Jedinstvo je preko kapitena Zlatića izjednačilo. Usledio je ubrzo odgovor Nadaljčana, koji su za nepunih pet minuta postigli dva gola i tako „doneli odluku“ o pobedniku meča. Poslednji gol na utakmici „pao je“ pri kraju susreta. „Krivac“ za jedini gol petrovoselske ekipe i jedan od boljih igrača na terenu iz redova Jedinstva, Darko Maksimčev, uveren je da je njegova ekipa pružila kvalitetnu utakmicu u nedelju u Nadalju.
– Biću veoma skroman kada kažem da smo bili odlični protivnici. Utakmicu smo izgubili zbog nedostatka sreće – rekao je Maksimčev, koji u meču sa Iskrom iz Kucure (9. oktobar) na svom stadionu, računa na nova tri boda Jedinstva.

Napredak u Radičeviću

Posle Bačkog Gradišta, Bečeja i Bačkog Petrovog Sela, ekipa Napretka iz Nadalja „seli“ se ovog vikenda, 9. oktobra, u Radičević, gde ih očekuje ekipa Mladosti. Trener domaćih Stanko Marjanović skromnih je očekivanja pred meč sa Nadaljom.
– Sve utakmice koje izgubimo sa manje od pet primljenih golova, za nas su pobeda. Svi igrači su iz Radičevića i time se ponosimo. Nemamo ambicija za vrhunske rezultate, a ako budemo pretposlednji, biću prezadovoljan – mišljenja je Marjanović.

Srdić izvukao bodove

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta teže su nego što se očekivalo došli do tri boda u Kucuri. U šestom kolu Međuopštinske lige Srbobran – Vrbas – Bečej, Gradištanci su slavili na gostovanju sa 1:2. „Heroj“ utakmice ponovo je bio Srdić.
Vođstvo Gradištancima doneo je Darko Stanić u 38. minutu, kada je predriblao ceo protivnički tim i savladao golmana. U drugom poluvremenu gosti su prikazali bolju igru, ređale su se akcije, ali je u 61. minutu Aljoša Ruskovski ipak neprijatno iznenadio Gradištance i postigao izjednačujući gol.
Niko nije očekivao ovako tešku utakmicu za Vojvodinu, ali očekivanja je opravdao Darko Srdić u 68. minutu, koji je sa dvadesetak metara postigao pobedonosni gol.
Gradištanci u nedelju od 15.30 časova dočekuju Mladost Radost iz Srbobrana.