MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Vojvodina drži priključak za vrh

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Vojvodina drži priključak za vrhtrg_fontane

Fudbaleri Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela poraženi su od Vojvodine iz Bačkog Gradišta sa 1:7 u 12. kolu Međuopštinske lige Bečej –Srbobran – Vrbas. Petrovoselci su nakon poraza na dnu tabele, dok su Gradištanci pobedom ostali na bod zaostatku u odnosu na prvoplasirani Proleter iz Ravnog Sela.

U 18. minutu utakmice Stojan Jakšić je doveo u vođstvo domaću ekipu. Međutim, Gradištanci, i pored lošeg starta, nisu dozvolili da minus u mreži utiče na nastavak utakmice. U 35. minutu Vanja Petrov je doneo izjednačenje svojoj ekipi i sa rezultatom 1:1 je završen prvi period utakmice.
Petrov je bio zaslužan i što je Vojvodina došla do prednosti, jer je u 60. minutu u kaznenom prostoru nad njim načinjen prekršaj, što je bio razlog da sudija pokaže na belu tačku. U izvođenju kaznenog udarca uspešan je bio Darko Stanić. Preokret je doneo Gradištancima neverovatnu energiju i samopouzdanje, što se na najbolji način pokazalo u nastavku utakmice.
U 67. minutu strelac je ponovo bio Vanja Petrov, koga je stručni štab Vojvodine ocenio kao igrača utakmice. Samo minut kasnije u listu strelaca upisao se i Miroslav Sekulić, a brzo nakon toga usledio je i het-trik Marka Bubonje, koji je bio precizan u 76, 89, i 90. minutu i potvrdio nova tri boda za Gradištance.
Vojvodinu u narednom ko-lu očekuje još jedan opštinski derbi, jer u Gradište dolaze fudbaleri Mladosti iz Radičevića, dok je Jedinstvo ovog vikenda slobodno. Gradištanci imaju 27 bodova, dok je Proleter sa bodom i utakmicom više i dalje na vrhu tabele.