Memorijalni turnir u Bačkoj Topoli: Prelazni pehar za Gradištance

Memorijalni turnir u Bačkoj Topoli: Prelazni pehar za Gradištancetrg_fontane

Na memorijalnom saveznom turniru „Mesaroš Tibor“ za mlađe kadete i kadete, održanom u Bačkoj Topoli 4 i 5. decembra, koji se boduje za savezne rang-liste, mladi stonoteniseri iz Bačkog Gradišta su ostvarili zapažene rezultate.
Prvo mesto u uzrastu dečaka do osam godina starosti osvojio je Akoš Benke koji je pobedio i u kategorii do 10 godina starosti dok je u istoj kategoriji, ali u konkurenciji devojčica Sabina Šurjan osvojila prvo mesto, a u kategoriji do 8 godina starosti Radmila Tominjak je zauzela drugu poziciju.

U konkurenciji mlađih kadetkinja Sabina Šurjan je zauzela 5. mesto, a kod kadetkinja Aneta Poljak 9. mesto. U sveukupnom učinku na turniru u oba dana u generalnom plasmanu najviše bodova je osvojila Vojvodina iz Bačkog Gradišta i time je osvojila pobednički pehar i pored toga veliki prelazni pehar koji će u narednih godinu dana biti u vitrinama kluba.

Republičko prvenstvo u Pirotu

U Pirotu je 1. decembra održano republičko školsko prvenstvo u stonom tenisu za osnovne škole pojedinačno i ekipno na kojem su nastupili mladi stonoteniseri i stonoteniserke iz 90 škola sa teritorije Srbije.
Pravo učešća u ovim kategorijama su imale samo prvoplasirane ekipe i pojedinci sa okružnog prvenstva. Iz opštine Bečej u okrugu Novi Sad to pravo je stekla ekipa OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta kod devojčica ekipno i Aneta Poljak pojedinačno koja je ostvarila odličan uspeh jer je izborila plasman u polufinale gde je poražena od Emilije Tiragić iz Bačkog Brestovca sa 2:1, dok je u razigravanju za treće mesto pobedila Mariju Stajić iz Beograda sa 2:0.
U ekipnom delu učenice OŠ „Svetozar Marković“ Aneta Poljak i Sabina Šurjan su zauzele 5. mesto.