MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Prvi poraz Bečeja

MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Prvi poraz Bečejatrg_fontane

Fudbaleri Bečej Old golda doživeli su u nedelju prvi poraz u okviru 4. kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas.

Na gostovanju u Nadalju od domaćeg Napretka izgubili su 2:1, iako je Bečej vodio od kraja prvog poluvremena i tokom čitavog susreta imao inicijativu. Presudan momenat na meču dogodio se u 43. minutu, kada je glavni sudija Stanko Mitić iz Vrbasa dodelio napadaču Bečeja Zoranu Maliću crveni karton zbog nedoličnog prigovora. Samo dva minuta kasnije Mitić je ponovio stupio na „travnatu scenu”, kada je golmanu domaćih nakon oštrog starta van kaznenog prostora nad „usamljenim” Drapšinom, dodelio samo žuti karton i dosudio slobodan udarac. I pored toga što se činilo da su Bečejci oštećeni, Todorović se potrudio da ne bude baš tako. Fenomenalnim šutem iz slobodnog udarca poskidao je paučinu sa domaćeg gola i doveo svoj tim u vođstvo.
Tokom drugog dela susreta, domaći su vešto iskoristili brojčanu prednost i za samo deset minuta, preko Ivaniševića u 54. minutu i Milivojeva u 64. minutu, osvojili su celokupan plen. Pokušali su gostujući fudbaleri da uzvrate udarac, Rašković i Stajki su se domogli dve stopostotne šanse, ali je golman gostiju Novaković bio na visini zadatka.
Trener Bečeja i strelac jedinog gola na nedeljnoj utakmici u Nadalju, Siniša Todorović, smatra da je nesrećna odluka glavnog sudije prouzrokovala i prve bodovne gubitke.
– Nismo izdržali, i na kraju smo igrom i rezultatom podlegli lošoj sudijskoj arbitraži. Dolazi nam Iskra, mlada, poletna ekipa. Verujem da ćemo bez većih problema utakmicu privesti kraju u svoju korist, u kojoj ćemo se truditi i da afirmišemo veći broj mlađih igrača koji u prva četiri kola nisu imali zapaženu minutažu – optimista je Todorović pred sutrašnji meč u Bečeju sa Iskrom iz Kucure. Susret počinje u 16.30 časova.

Vojvodina iz Bačkog Gradišta
U punom sastavu protiv Nadaljčana

Vojvodina iz Bačkog Gradišta će u nedelju u 16.30 časova, u petom kolu Međuopštinske lige Srbobran –Vrbas – Bečej na domaćem terenu prvi put u ovoj sezoni nastupiti u punom sastavu. Gradištancima će se na utakmici protiv Napretka iz Nadalja priključiti i Darko Srdić, pojačanje iz novosadskog Borca.
– Nadaljčani su veliki protivnici i nikako ih ne možemo potceniti jer i oni veruju da mogu na kraju sezone doći do prvog mesta, ali mislim da možemo doći do nove pobede i nova tri boda, posebno jer igramo na domaćem terenu. Tu prednost moramo da iskoristimo – rekao je fudbaler Vojvodine Marinko Momčičević.
Nakon utakmice u nedelju, Vojvodina neće imati vremena za odmor, jer već u sredu igra zaostalu utakmicu četvrtog kola u Radičeviću sa ekipom Mladosti.

M.V.

Vojvođanska liga Istok
Prvi poraz Jedinstva

NOVI BEČEJ: U petom kolu Vojvođanske lige Istok gostujuće ekipe su zabeležile četiri pobede. Kolonija iz Kovina je savladala Bačku u Pačiru (0:1), Sloboda iz Novih Kozaraca Radnički u Zrenjaninu (0:1), Bačka iz Subotice Obilić u Novom Kneževcu (1:2), a Proleter iz Banatskog Karlovca je deklasirao Radnički u Bajmoku (1:5). Utakmica u Banatskom Velikom Selu između Kozare i Borca iz Starčeva završena je rezultatom 1:1. Pobede pred svojim navijačima zabeležili su Dinamo iz Pančeva, AFK iz Ade i Budućnost iz Srpske Crnje, koja je pobedila Jedinstvo iz Novog Bečeja sa 2:0. Ovim porazom Novobečejci su vodeću poziciju prepustili ekipi Bačke iz Subotice.
Posle četiri uzastopne pobede Novobečejci su zaustavljeni na gostovanju u Srpskoj Crnji, gde je pitanje pobednika rešeno u prvih pola sata. Domaći su došli u vođstvo u 14. minutu kada je Željko Radin uputio pravi projektil sa 20 metara i savladao Nemčeva. Novobečejci su posle primljenog gola propustili priliku za izjednačenje, a kazna je brzo usledila, i golom Ninića Budućnost je došla u vođstvo od 2:0. Tek u drugom poluvremenu, kada su u igru ušli Marko Drljača i Davorin Šijanović, Novobečejci su opasnije zapretili. Priliku da smanji vođstvo domaćih imao je najpre Ognjen Maleš, ali je njegov šut samo uzdrmao stativu, da bi potom neprecizan bio, mada je bio sam ispred mladog golmana Slavka Ćirkovića, iskusni Šijanović.
Priliku da poprave utisak Novobečejci imaju u subotu, kada će kompletni (u tim se vraća Bojan Matić) igrati protiv Radničkog iz Bajmoka.
Agonija Vojvodine iz Novog Miloševa nastavljena je i na gostovanju u Adi, gde je domaći AFK zabeležio pobedu od 2:0. Novi trener Mišo Kovrlija nije doneo preokret, ali će njegova ekipa imati priliku da zabeleži prvu pobedu u nedelju, u derbiju začelja, kada Vojvodina dočekuje Bačku iz Pačira.