MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Pukle „Petarde“

MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Pukle „Petarde“trg_fontane

Bečej Old gold je prošle nedelje, u okviru 19. kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas, savladao na svom terenu Budućnost iz Savinog Sela sa 3:0, dok je Mladost u Ravnom Selu poražena sa 5:0 a u opštinskom derbiju u Bačkom Gradištu ekipa Vojvodine je pobedila fudbalere Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela rezultatom 5:0.

Pobeda za pola sata

Bečejci su poveli već u 6. minutu kada je Stajki završio akciju koju je sam započeo i golmana gostiju stavio na nesavladive muke. Revanširao mu se Malić u 13. minutu nakon kornera, koji je u 35. minutu nakon dobro izvedene akcije i stavio tačku na nedeljnu utakmicu. O nadmoći domaćina na terenu govori i podatak da je 70 minuta igrao sa igračem manje, jer je u 20. minutu „pocrveneo“ defanzivac Bečeja Vender.
– Meč sa Proleterom pre dva kola pokazao je da smo veoma spremna ekipa, trenutno jedna od najkvalitetnijih u ligi. Gostima iz Savinog Sela osvetili smo se za nepravdu nanetu pre tri kola, kada nam je poništen regularan gol, te smo se sa gostovanja vratili samo sa osvojenim bodom. U nedelju sledi meč u Kucuri sa Iskrom. Ponavljam, mi smo trenutno jedna od najspremnijih ekipa u ligi, što je velika zasluga trenera Grbića, te s toga sve sem pobede u Kucuri bi za nas bio poraz – rekao je Zoran Malić.
Slično kao meč u Bečeju, i susret u Ravnom Selu završen je u prvih 45 minuta kada je domaći Proleter imao vođstvo nad gostima iz Radičevića od 3:0. Do kraja susreta je ta prednost samo povećana.
I pored poraza trener Mladosti Milorad Kolundžija zadovoljan je nedeljnim izdanjem svoje ekipe.
– Dobro smo odigrali utakmicu, naročito drugo poluvreme. Veliki problem nam zadaje pitanje golmana. Nedostatak sigurnog čuvara mreže potkopava našu igru u svakom segmentu – izjavio je Kolundžija.
Sutra igrače Mladosti očekuje novi ispit. U goste dolazi srbobranska Mladost radost.
– Moji momci su se naoštrili. U ustima nam je još gorak ukus poraza iz pretprošlog kola, kada nas je Mladost radost savladala na svom terenu sa 7:1 – rekao je Kolundžija.

Klackalica na vrhu tabele

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta u 18. kolu Međuopštinske lige Bečej –Srbobran – Vrbas pobedili su Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela sa 5:0 (1:0 na poluvremenu) i tako su ponovo na čelu tabele sa bodom više od Proletera iz Ravnog Sela, odnosno dva u odnosu na Napredak iz Nadalja.
Utakmica između Gradištanaca i Pretrovoselaca je započeta teško. Fudbaleri su delovali relativno nezainteresovano za utakmicu, mada je više prilika bilo za goste nego za domaćine. Prvi gol je u 44. minutu postigao Gradištanac Miroslav Sekulić.
Nakon pauze, druga deonica utakmice je krenula u sasvim drugačijem smeru. Ne zna se da li je razlog toga Sekulićev pogodak ili razgovor sa trenerom u svlačionici, ali je izgledalo kao da je druga ekipa domaćina izašla na teren stadiona u Bačkom Gradištu.
U 54. minutu utakmice Ilija Kovačević iz slobodnog udarca donosi prednost domaćinu od 2:0, a samo četiri minuta kasnije iz kaznenog udarca Darko Stanić je povećao prednost Vojvodine na 3:0. Nakon asistencije Miroslava Sekulića, u 63. minutu u listu strelaca Gradištanaca upisao se i Slobodan Šeguljev, da bi krajnji rezultat postavio Petrovoselac Aleksandar Sremčev koji je dva minuta kasnije zabio autogol i zaključio utakmicu na 5:0 u korist Vojvodine.
Gradištancima je ovo bila važna utakmica za samopouzdanje uoči derbija u Nadalju, gde se sastaju sa Napretkom. Velika je verovatnoća da će ishod te utakmice odlučiti pobednika ovogodišnjeg prvenstva.