Novi poraz bečejskih odbojkašica: Železničarke lako do bodova

Novi poraz bečejskih odbojkašica: Železničarke lako do bodovatrg_fontane

Odbojkašice Bečeja su u nedelju u okviru 7. kola Prve vojvođanske lige, grupa Sever, dočekale na svom parketu, pred oko stotinak gledalaca, ekipu Spartaka II iz Subotice.

Nakon sat vremena borbe, ekipa Spartaka slavila je rezultatom 0:3, po setovima 15:25, 19:25 i 15:25.
Prvi set devojke su odigrale približno jednako u mnogim segmentima igre, sem u onom najvažnijem – rezultatskom. Subotičanke su već na samom startu prvog seta ostavile Bečejke na tri poena razlike, da bi potom ne samo sačuvale već i povisile tu prednost. Tako su, recimo, pri rezultatu 8:13 ostvarile mini-seriju od četiri poena i ostavile domaće igračice na minus 9, odnosno na 8:17. Nakon te razlike poeni su ponovo bili osvajani ravnomerno i na jednoj i na drugoj strani, da bi konačan ishod prvog seta bio 15:25.
U drugi set Bečejke su ušle agresivnije, ali su ponovo, svojim vezanim poenima, Subotičanke ostvarile prednost. Bečej je vodio sa 8:5, ali je vrlo brzo gostujuća ekipa ne samo smanjila prednost, već i povela sa 10:15, što je urušilo koncepciju i moral domaće ekipe, da bi set bio završen sa šest poena razlike, 19:25, a Subotičanke povele sa 2:0.
Treći set odigran je vrlo efikasno po tim Spartaka, jer su pri rezultatu 6:5 za Bečej, subotičke „železničarke“ preokrenule na 6:9, da bi samo koji minut kasnije ostvarile seriju od sedam poena i ponovo dovele svoje vođstvo na nedostižnih 18:8. Laganim tempom Subotičanke su osvojile i završne poene savladavši devojke iz Bečeja u trećem setu sa 15:25.
– Ekipa iz Subotice delovala je mnogo dominantnije u svim segmentima, u servisu, prijemu i napadu, a na to mi nismo imali odgovor. Nismo uspeli da prepoznamo igru protivnika, kao ni da nametnemo naš tempo igre i na kraju se ispostavilo da smo zbog nepoštovanja nekih pravila ulazili iz greške u grešku – objasnio je trener bečejskih odbojkašica Mate Radina.
U 8. kolu devojke putuju u Bačku Palanku, gde će odigrati meč sa odbojkašicama ŽOK Merkur.
– Gledaćemo da se što bolje pripremimo za taj meč i da sve uočene nedostatke ispravimo, smanjimo i da se nadamo boljoj igri – rekao je Radina.