Otvoreno prvenstvo Bečeja: Rekordan broj učesnika

Otvoreno prvenstvo Bečeja: Rekordan broj učesnikatrg_fontane

U Bečeju, u sali OSC-a „Mladost“ 22. i 23. januara, održan je stonoteniski turnir Otvoreno prvenstvo Bečeja. Prvi dan takmičenja bio je rezervisan za takmičare mlađih kategorija, od zabavištanskog uzrasta do učenika osmih razreda, a drugi za veterane.

Prvi dan

Prvog dana je učestvovalo 252 dece iz 45 gradova i iz tri komšijske zemlje, Mađarske, Hrvatske i Rumunije.
U kategoriji zabavištanaca prvo mesto zauzeo je Danijel Moldovan iz Dumbravica (Rumunija), druga je bila Emina Kercoban, dok su treće mesto podelili Tamara Turkonje i Mario Novakov (svi troje iz Nikolinaca).
U kategoriji dečaka prvog i drugog razreda do postolja i medalja stigli su Akoš Benke iz gradištanske „Vojvodine“ koji je osvojio zlatno odličje, na drugoj poziciji bio je David Miškolci, dok su treće i četvrto mesto podelili Sabolč Erdei koji je član „Eđšega“ iz Novog Sada i Stefan Perić iz Nikolinaca. U kategoriji devojčica istog uzrasta prva je Kata Čikoš iz Horgoša, druga Ana Feješ iz Kanjiže, dok su treće i četvrto mesto zauzele Radmila Tominjak iz gradištanske „Vojvodine“ i Emilija Popović iz Barajeva.
U kategoriji dečaka trećeg i četvrtog razreda osnovnih škola zlatno odličje osvojio je Florijan Fenjveši iz Bačke Topole, srebro je zaslužio Filip Filipović iz Horgoša, dok su Lazar Tomić iz Temerina i Marko Petrović iz Đurđevog grada osvojili treće, odnosno četvrto mesto. Kod devojčica istog uzrasta najbolja je bila Sabina Šuranji iz Bačkog Gradišta, Tijana Jokić iz Vršca zauzela je drugo mesto, dok su treće i četvrto mesto podelile Laura Kožokaj iz Nikolinaca i Tonka Mrakić iz Vukovara.
U kategoriji momaka petog i šestog razreda najuspešniji su bili Krištof Miškolci iz Horgoša (zlato), Nikša Martinović iz Zmajeva (srebro), dok su bronze uzeli Rihard Kovač iz Bačke Topole i Gabriel Murgu iz Nikolinaca. Kod devojčica istog uzrasta Dragana Vignjević iz Novog Kneževca popela se na najviše postolje, dok je Izabela Lupulesku iz uzdinske „Uniree“ dobila srebro, a Danijela Perić iz Nikolinaca i Ivana Milovanović iz Čoke zauzele su treće, odnosno četvrto mesto.
U kategoriji momaka sedmog i osmog razreda najuspešniji su bili: Ognjen Bojović iz Zmajeva, koji se okitio zlatom, Valentin Gliša je zaslužio srebro, dok je bronza pripala Marku Reneckiju iz Horgoša i Ivanu Mitroviću iz Lajkovca.
U kategoriji devojčica sedmog i osmog razreda osnovne škole prvo mesto zauzela je Suzana Mendergiš iz Novog Kneževca, dok je njena sugrađanka Dragana Vignjević osvojila srebro, a bronze su se domogle Ivana Milovanović iz Čoke i Miona Jović iz Zmajeva.
Ekipu Bečeja na Otvorenom prvenstu Bečeja u mlađim kategorijama predstavljali su članovi Stonoteniskog kluba „Bečej“ Brigita Bilik, Vesna Matijević, Tijana Đurkić, Teodora Đurkić i Bogdan Jeftenić. Mladi predstavnici našeg grada ostvarili su solidne uspehe, jer je za neke od njih ovo bio i prvi turnir, borili su se, ali su u grupama ispali Tijana, Teodora i Bogdan, dok su Vesna Matijević i Brigita Bilik ušle u 16 najboljih.

Drugi dan

Drugog dana na Otvorenom prvenstvu učestvovalo je 97 takmičara iz 20 gradova, nastupili su i takmičari iz Hrvatske, Mađarske, Rumunije i Makedonije.
U kategoriji od 35 do 50 godina starosti prvo mesto zauzeo je Zoltan Nađidai iz Temerina, drugo mesto osvojio je Nenad Đukić iz Kikinde, a treće, odnosno četvrto mesto podelili su Igor Tomić iz Vukovara i Darko Popović iz Stapara.
U kategoriji od 50 do 60 godina starosti prvo mesto zauzeo je Branko Cvetković iz Kikinde, Ferenc Tot iz Baje (Mađarska) izborio je srebro, dok su bronze pripale Risti Temelkovu iz Skoplja i Đorđu Bošnjakoviću iz Beočina.
U kategoriji preko 60 godina zlatno odličje osvojio je Miroslav Jelača iz Beograda, srebro je pripalo Aleksandru Delčiću iz Sombora, dok su se bronzom okitili Đorđe Petrov iz Bečeja i Dragomir Đokić iz Beograda.
U apsolutnoj kategoriji medalje su osvojili: Branko Cvetković iz Kikinde (zlato), Nenad Đukić, takođe iz Kikinde (srebro), a bronze su zaslužili Dragan Klajić iz Bečeja i Igor Tomić iz Vukovara.
Tim Bečeja među veteranima predstavljali su Đorđe Petrov, Dragan Klajić, Milutin Glavaški, dok su kao predstavnici „Knott autoflexa“ igrali Čaba Hegediš i Joška Tamaš.
Goran Dragin, predsednik Stonoteniskog kluba „Bečej“, nakon završetka turnira govorio je o svojim impresijama: „Turnir je bio odličan u svakom pogledu, odziv je bio čak i iznad očekivanja, jer smo očekivali 180-200 dece, da bi se do samog početka takmičenja prijavilo njih više od 250, koja su došla da se nadmeću sa svojim vršnjacima. Organizacija je bila na vrhunskom nivou što su potvrdili i gosti, koji su, kako kažu, bili zadovoljni i uslovima za igru a nakon toga i sa revijalnim delom.”