OTVORENO PRVENSTVO BEČEJA: Zlatni su Benke i Tominjak

OTVORENO PRVENSTVO BEČEJA: Zlatni su Benke i Tominjaktrg_fontane

Na Otvorenom prvenstvu Bečeja u stonom tenisu za pionire, odigranom prošle nedelje u sali DTV-a „Partizan“ uz učešće 74 takmičara iz 19 klubova sa teritorije Srbije i Rumunije, najuspešnija ekipa sa teritorije bečejske opštine bila je Vojvodina iz Bačkog Gradišta, čiji su članovi, Akoš Benke, u konkurenciji dečaka od 3. do 4. razreda, i Radmila Tominjak, u konkurenciji devojčica 1. i 2. razreda, osvojili zlatne medalje.

Tominjak je pored zlatne osvojila i bronzanu medalju u starijoj konkurenciji, dok su ostali članovi gradištanske ekipe bili nešto manje uspešni, te je Atila Vamoš stigao do četvrtine finala, dok su Barbara Đurčik i Ana Vamoš ispale u takmičenju po grupama.
Ekipa domaćina i organizatora, STK Bečej je na ovom takmičenju nastupila sa petoro stonotenisera koji su osvojili dve srebrne medalje. Reka Bezeg (devojčice 1-2. razredi osnovne škole) i Bogdan Jeftenić (dečaci 1-2. razredi) plasirali su se na drugo mesto u svojim kategorijama. Lila Tobiaš, Ivana Ćućuz i Teodora Đukić su takmičenje završili u grupnoj fazi.
Pobednik uzrasta „zabavište“ je Andraš Oroš iz Temerina, dok je kod dečaka 1-2. razredi osnovne škole pobednik turnira Andrej Menger iz Nikolinaca.

Savladana Kanjiža

Stonoteniserke Bečeja savladale su prošle nedelje u sali DTV-a „Partizan“ u okviru četvrtog kola Vojvođanske lige za žene ekipu Kanjiže sa 4:1. Pobede su ostvarile Brigita Bilik (dve) i Vesna Matijević, kao i dubl Matijević-Bilik.

„Trofej Bečeja“

Sutra i prekosutra u hali OSC-a „Mladost“ biće održan „Trofej Bečeja“, u kalendaru Stonoteniserskog saveza Srbije ubeležen kao jedan od kvalifikacionih turnira za Prvenstvo Srbije.
U subotu, 22. oktobra, takmičiće se mlađi kadeti i juniori, dok u nedelju, 23. oktobra, kadeti. Očekuje se dolazak ekipa iz Vojvodine, Beograda, istočne i zapadne Srbije, a moguć je i dolazak rumunskih klubova. Oba dana takmičenja počinju u 10 časova.

OTVORENO PRVENSTVO VRNJAČKE BANJE
Gradištanke u četvrtfinalu

Stonoteniserka Vojvodine iz Bačkog Gradišta Aneta Poljak u konkurenciji 20 takmičarki plasirala se u četvrtfinale u konkurenciji juniorki na Otvorenom prvenstvu Vrnjačke Banje. U borbi za polufinale Gradištanka je izgubila od Vanje Vulović iz Crvene zvezde rezultatom 3:2 (po setovima 6-11, 11-8, 5-11, 13-11 i 11-5).
Isti uspeh je ostvarila i druga stonoteniserka Vojvodine na ovom takmičenju Sabina Šurjan, koja je u kategoriji kadetkinja u borbi za polufinale izgubila od Mione Jović iz Zmajeva sa 3:2 (9-11, 11-5, 6-11, 11-4 i 11-6). U kategoriji kadetkinja je učestvovalo 27 takmičarki.