Otvoreno prvenstvo Novog Sada: Finale Farkaš – Češljarov

Otvoreno prvenstvo Novog Sada: Finale Farkaš – Češljarovtrg_fontane

Otvoreno prvenstvo Novog Sada za tenisere do 16 godina održano je prošle nedelje na terenima TK Meridiana (treća kategorija, žreb na 64), a na turniru su učestvovali i Roland Farkaš i Teodor Češljarov, teniseri TK Spin.

Po prvi put u istoriji kluba dva tenisera TK Spin igrali su međusobno u finalu. Uspešniji ovog puta bio je Farkaš koji je rezultatom 6:3, 6:2 savladao Češljarova.
Inače Roland je do finala stigao pobedama nad Aleksom Mitreskim iz novosadskog TK As, Denijem Tomaševićem i Nikolom Blagojevićem (obojica iz TK ŽAK, Sombor) i Mihajlom Ćorićem (Crvena zvezda, Beograd), a Teodor je bio bolji od Stefana Švedermana (TK Galeb, Zrenjanin), Milana Drinića (TK Spartak, Subotica), Lazara Petljanskog (TK As, Novi Sad) i Filipa Bogića (TK Dunav, Apatin).
Odličnu nedelju za TK Spin upotpunila je i Rebeka Farkaš koja je na turniru druge kategorije (žreb na 32) u Čačku osvojila titulu. Ona je na 18. kupu „Paja Patak“ za devojčice do 12 godina starosti maksimalnim rezultatom savladala svoje protivnice. Redom su padale Katarina Lazarević (TK Puma, Beograd), Anja Jakovljević (TK Sloboda, Čačak), Nikolina Bjegović (TK Olimp, Beograd), Janja Kovačević (TK Klasik, Beograd) i Adina Guculj iz vršačkog TK Polet.
Titula koju je osvojila u Čačku je bila druga za Rebeku Farkaš u ovoj sezoni na turnirima druge i treće kategorije.