Otvoreno prvenstvo Vojvodine do 14 godina: Anamarija je šampionka

Otvoreno prvenstvo Vojvodine do 14 godina: Anamarija je šampionkatrg_fontane

Teniski klub Tisa bio je prošlog vikenda domaćin Otvorenog prvenstva Vojvodine za dečake i devojčice do 14 godina starosti.

Na turniru treće kategorije nastupilo je 56 mladih tenisera, 20 u ženskoj i 36 u muškoj kategoriji.
Domaćini su prvi put od osnivanja kluba i početka organizovanja zvaničnih turnira u saradnji sa Teniskim savezom Vojvodine i Teniskim savezom Srbije imali razloga za veliko zadovoljstvo jer je turnir u ženskoj konkurenciji osvojila domaća takmičarka.
Anamarija Stevanović je osvojila titulu bez izgubljenog seta. U prvom kolu je bila slobodna, zatim je pobedila Sanju Jolić iz TK Kikinda, u četvrtfinalu nije morala da se muči jer joj Simona Grastić (TK Kikinda) zbog iscrpljenosti nije „izašla na megdan“, u polufinalu je „pala“ Milica Knežević (TK Novi Sad 2002), a u meču za titulu je poražena prva nositeljka (23. na listi) Dragana Samardžić (6:3, 6:4) iz TK Duško Aćimović Novi Sad.
Pored Anamarije Stevanović prošlog vikenda dobro su igrale još četiri teniserke TK Tisa. Zorana Dajević je osvojila pehar za treće mesto, jer je pobedama nad Anastazijom Zorić (TK Ekomil – Stara Pazova) i Danijelom Tepšom (TK Tisa) stigla do polufinala, gde je poražena od Dragane Samardžić. Tepša je pobedila Jovanu Ignjatović (TK Vest Gem – Šabac), a Kristina Jelić i Katarina Kovjanić su poklekle na prvim preprekama.
U muškoj konkurenciji pobedio je Vidor Roža (TK Spartak), koji je u finalu sa 6:1, 6:1 pobedio Marka Bursaća (TK Elit, Novi Sad). Andrej Obradović, Milan Vranješ, Danilo Čimburović i Nemanja Grozdanović, teniseri TK Tisa, takmičenje su završili u drugom kolu.