PK Svim star i PK Bečej nastupili u Kikindi: Bečej ima plivačkih nada

PK Svim star i PK Bečej nastupili u Kikindi: Bečej ima plivačkih nadatrg_fontane

Miting „Plivačke nade – Kikinda 2010“ održan je prošle subote uz učešće 426 takmičara iz 17 klubova. U Kikindi su nastupili i plivači oba bečejska kluba koji su se kući vratili sa medaljama.

Plivači Svim stara su osvojili šest medalja (2-2-2) i u ukupnom plasmanu osvojili su osmo mesto. Zlatne medalje osvojila je Ana Jeftenić, u trkama na 50 metara delfin i 100 metara mešovito. Jeftenić je na 100 metara mešovito isplivala i novi nacionalni rekord za devojčice do 10 godina starosti koji sada iznosi  1:16,62. Srebrne i bronzane medalje u Kikindi su osvojili Jelena Ječanski (srebro 50 m kraul i bronza 50 m leđno) i Nikola Ratkov (50 m delfin i 100 m mešovito). Iako nisu osvojile medalje, dobra vremena u svojim disciplinama isplivale su i Jovana Đurić i Nada Mandić.
PK Bečej je na ovom mitingu nastupio sa osam plivača koji su osvojili pet medalja, jednu srebrnu i četiri bronzane. Srebrom i bronzom se okitila Marina Matić (100 m kraul i 100 m prsno), dok su medalje za treće mesto osvojili Aron Šinković (100 m delfin) i Marijana Stefanović (dve, 100 m delfin i 100 m kraul). Dobre role na mitingu prikazali su i Čongor Tot Hasnoši, Benjamin Sabo, Bence Kovač, Stefan Vilimonović i Reka Kara. U ekipnoj konkurenciji, po broju osvojenih medalja, Bečej je bio 13.