PK Svim star: Plivači nižu pobede

PK Svim star: Plivači nižu pobedetrg_fontane

Plivači PK Svim stara su 25. juna na 5. Plivačkom višeboju u Vrbasu u konkurenciji stotinak plivača osvojili 15 medalja – 9 zlatnih, 5 srebrnih i jednu bronzanu.

Ana Jeftenić osvojila je prva mesta na 100 metara kraul i 100 metara delfin, Jelena Ječanski bila je prva na 100 metara leđno i druga na 100 metara kraul, Jovana Đurić osvojila je drugo mesto na 100 metara delfin i treće mesto na 100 metara kraul, Marina Čolaković zaslužila je drugo mesto na 100 metara leđno i četvrto na 100 metara kraul. Aneta Šoš dobila je zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno i srebrnu na 50 m kraul. Vukašin Vukanić bio je prvi na 50 metara kraul i na 50 metara leđno, kao i Bence Balzam na 100 metara kraul i na 100 metara delfin. Nikola Ratkov osvojio je zlatnu medalju na 100 metara prsno i srebrnu na 100 metara kraul.
Bence Balzam je na plivačkom maratonu u Somboru 18. juna osvojio prvo mesto u svojoj uzrasnoj kategoriji na deonici od 2,5 kilometra i treće u apsolutnom plasmanu.
Za 2. jul zakazano je Prvenstvo Vojvodine u Kikindi gde će Svim star nastupiti sa osmoro plivača, a 3. jula će se članovi kluba takmičiti na Bjelica kupu.