Plivački miting na SPENS-u: Evropa 2010

Plivački miting na SPENS-u: Evropa 2010trg_fontane

Evropa 2010, plivački miting za mlađe kategorije, održan je prošle subote u Novom Sadu. Na drugom mitingu u ovoj godini učestvovao je 521 plivač iz 31 kluba sa teritorije Grčke, Hrvatske, BiH i Srbije. U izuzetno jakoj konkurenciji uspešan nastup imali su i bečejski klubovi PK Svim star i PK Bečej.

Jeftenić ponovo oborila rekord

PK Svim star je na bazenu SPENS-a nastupio sa sedam plivača koji su osvojili 14 medalja – devet zlatnih, jednu srebrnu i četiri bronzane. Najuspešnija plivačica i ovoga puta je bila talentovana Ana Jeftenić koja je osvojila tri zlatne medalje uz nacionalni rekord za devojčice do 10 godina. Ana je najbolja bila u disciplinama 50 i 100 metara slobodno i 50 metara delfin gde je štopericu zaustavila na 34,15 što je novi državni rekord (stari je iznosio 34,26 i od 1993. bio je vlasništvo Zrenjaninke Ide Katatić). Tri zlatne medalje u Novom Sadu osvojila je i Jelena Ječanski (50, 100 i 400 m slobodno), dok se sa dva zlata (100 i 400 m slobodno) i jednom bronzom (100 m delfin) okitio Nikola Ratkov. Jovana Đurić je osvojila po jedno zlatno (100 m delfin), srebrno (400 m slobodno) i bronzano (100 m slobodno) odličje, dok je Nada Mandić u dve trke stigla treća na cilj (200 m delfin i slobodno). Anet Šoš i Miloš Spajić, kojem je „Evropa 2010“ bilo premijerno takmičenje u karijeri, nisu uspeli da se okite medaljama, ali su oboje popravili najbolja personalna vremena u trkama u kojima su nastupili.
U generalnom plasmanu PK Svim star je zauzeo peto mesto.

Zlato za Dorogi i Šimona

PK Bečej predstavljalo je 20 plivača na mitingu u Novom Sadu, koji su osvojili 16 medalja (2-7-7).
Zlatnu medalju u disciplini 100 metara slobodno osvojila je Maria Dorogi, a odličjem istog sjaja u trci na 400 metara slobodno okitio se Robert Šimon. Šimon se na SPENS-u još jednom popeo na pobedničko postolje, jer je osvojio bronzu na 100 metara slobodno. Tamaš Farkaš je na novosadskom mitingu osvojio dve srebrne (200 i 400 m slobodno) i jednu bronzanu medalju (50 m slobodno), Marina Matić dve srebrne (50 i 100 m slobodno), a Aron Šinkovič srebro (50 m kraul) i dve bronze (100 i 200 m slobodno). Marijana Stefanović je na mitingu „Evropa 2010“ osvojila srebrno (200 m slobodno) i bronzano odličje (50 m slobodno), Šebešćen Šinkovič jednu srebrnu medalju (200 m leđno), dok su bronzane pripale Laslu Balzamu (100 m slobodno) i Donaldu Fenjvešiju (200 m mešovito).
U ukupnom plasmanu PK Bečej je zauzeo 13. mesto.