Plivački miting u Somboru: Zimske čarolije Bečejaca

Plivački miting u Somboru: Zimske čarolije Bečejacatrg_fontane

Na prvom međunarodnom plivačkom mitingu „Zimske čarolije“ održanom u Somboru 13. februara učestvovalo je 340 plivača iz 25 klubova, među kojima i 6 klubova iz Mađarske i jedan iz Hrvatske (Osijeka).

Plivački klub Svim star Bečej nastupio je sa 11 plivača i u ukupnom plasmanu sa 17 osvojenih medalja (10 zlatnih, 5 srebrnih, 2 bronzane) zauzeo prvo mesto.
Do prvog mesta stiglo se sledećim redosledom:
Jelena Ječanski osvojila je prvo mesto na 400 metara kraul, prvo mesto na 100 metara leđno i drugo mesto na 100 metara kraul. Proglašena je za najbolju plivačicu 1999/2000. godišta i osvojila pehar.
Jovana Đurić je osvojila prvo mesto na 100 metara delfin, prvo mesto na 100 metara mešovito gde je i postigla rekord „Poleta“, i treće mesto na 400 metara kraul.
Filip Jeftenić je proglašen za najboljeg plivača 2003. godišta. Bio je prvi u disciplini 50 metara delfin i ostvario je rekord „Poleta“, i pobedio je na 50 metara kraul.
Uroš Kovačev osvojio je prvo mesto na 50 metara prsno i prvo mesto na 50 metara leđno.
Jovana Ječanski je pobedila na 50 metara kraul i na 50 metara leđno, a Vukašin Vukanić osvojio je drugo mesto na 50 metara leđno i treće na 50 metara kraul. Anet Šoš je bila druga na 50 metara kraul, kao i Nikola Ratkov na 100 metara prsno, dok je Filip Ratkov zauzeo četvrto mesto na 50 metara kraul, a Marina Čolaković je bila sedma u disciplini kraul na 400 metara.
Štafeta 4×50 metara kraul, u sastavu Jovana Ječanski, Kristina Braun, Anet Šoš i Jelena Ječanski, osvojila je drugo mesto.
Ovo je izuzetan uspeh mladih plivača. Prvo mesto po medaljama su dobar uvod u takmičenja koja slede. Prvo kolo Prvenstva Vojvodine održaće se 26. februara u Novom Sadu.
Na „Polet“ kupu održanom u Somboru 12. februara Ivona Čolaković osvojila je prvo mesto u trci na 100 metara leđno, prvo mesto na 200 metara leđno i treće mesto na 100 metara delfin.