Plivanje: Gran pri Jovane Đurić

Plivanje:  Gran pri Jovane Đurićtrg_fontane

Na takmičenju u plivanju „Srbija grand pri Zrenjanin 2013“ održanom od 7. do 10. novembra u Zrenjaninu uz učešće 456 plivača iz 61 kluba iz Rusije, Turske, Mađarske, Austrije, Bugarske, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Kazahstana, Bosne i Hercegovine, Rumunije i Srbije PK „Svim star“ iz Bečeja nastupio je sa 11 plivača, koji su postigli najbolji rezultat od nastanka kluba na ovom prestižnom takmičenju. Plivači „Svim stara“ osvojili su 21 medalju (5-10-6).

Jovana Đurić je osvojila apsolutno seniorsko drugo mesto na 800 metara kraul uz seniorski, kadetski i pionirski nacionalni rekord u vremenu 8:54,22 i 746 fina boda. Njoj je dodeljena i nagrada organizatora za rezultat u generaciji do 14 godina starosti. Đurić je bila prva na 200, 400 i 800 metara kraul i treća u apsolutnoj konkurenciji na 400 metara kraul. Jelena Ječanski je osvojila apsolutno seniorsko treće mesto na 400 metara mešovito i treća mesta na 200 metara kraul, 200 i 400 metara mešovito u generaciji do 14 godina starosti. Deana Babić je postala prvakinja Srbije u generaciji do 12 godina starosti. Ona je osvojila pet medalja: zlatnu na 100 metara leđno i srebrne na 50 metara leđno, kraul, delfin i 100 metara mešovito. Nikola Ratkov ostvario je nacionalni rekord do 14 godina starosti u disciplini 1.500 metara kraul, bio je drugoplasirani iza bugarskog reprezentativca Bozilova, osvojio je drugo mesto na 400 metara kraul i 200 metara mešovito i treće mesto na 200 metara kraul do 14 godina. Jovana Ječanski je osvojila drugo mesto u disciplini 200 metara delfin. Štafeta 4×50 metara kraul do 14 godina osvojila je prvo mesto i rekord Kupa Zrenjanina, a i drugo mesto na 4×50 metara mešovito. Štafetu su činile Jelena Ječanski, Ana Jeftenić, Anđela Babić i Jovana Đurić. Dobar nastup imali su jos Marina Čolaković , Dejana Kekić i Teodora Babić.
PK „Svim star“ očekuje pozive za reprezentativni nastup plivačica kadetske reprezentacije Srbije na Centralno evropsko prvenstvo i mlađih pionirki u sastav Plivačkog saveza