Počela je teniska sezona na otvorenom: Mehić i Stevanović osvajaju pehare

Počela je teniska sezona na otvorenom: Mehić i Stevanović osvajaju peharetrg_fontane

Teniska sezona na otvorenom počela je pre mesec dana, a takmičari TK Tisa učestvovali su već na pet turnira (sve osim A kategorije) na kojima su imali mnogo uspeha.

Najveći su svakako priredile Alba Mehić i Anamarija Stevanović koje su osvojile pehare.
Mehić je na Otvorenom prvenstvu Novog Sada do 18 godina (treća kategorija, obe konkurencije) osvojila prvo mesto. Ona je do pehara stigla sa četiri pobede, u polufinalu je bila bolja od prve nositeljke Olivere Tadin (TK Novi Sad 2002) sa 2:0, a u finalu je rezultatom 2:1 pobedila Marijanu Aćimović (TK Neoplanta).
Na istom turniru Nataša Ilčešin je stigla do četvrtine finala, dok su Aleksandar Topić i Đorđe Ilčešin takmičenje završili u prvom kolu.
Stevanović je na Otvorenom prvenstvu Beograda  do 14 godina (druga kategorija), na terenima TK Elit, stigla do finala gde je poražena od Anastazije Filipović iz Crvene zvezde. Do finala je dobila pet mečeva, a u četiri je savladala rivalke iz tabora beogradskih crveno-belih. Anamarija je bila uspešna i na Prvenstvu Vojvodine za devojčice do 14 godina (B kategorija) koje je održano u Subotici (na terenima TK Spartak). U najjačoj konkurenciji u pokrajini stigla je do pehara za treće mesto. Tri meča je dobila, a poražena je u polufinalu od Judite Đere iz Sente. Na Prvenstvu Vojvodine su nastupile i Zorana Dajević i Danijela Tepša koje su turnir završile porazima u drugom kolu.
Otvoreno prvenstvo Novog Sada na SPENS-u (do 14 godina, treća kategorija) okupilo je 128 takmičara u muškoj i 64 u ženskoj konkurenciji. Stevanović je i na ovom turniru osvojila pehar, ponovo za treće mesto, dok je Tepša ispala u prvom kolu, a Dajević u trećem. Isti uspeh zabeležili su i mladi teniseri Tise. Nikola Kovjanić, Andrej Obradović i Milan Vranješ su imali po dve pobede, a u trećem kolu su završili turnir.
Teniski klub Sami je pre dve nedelje u Beogradu organizovao turnir (druga kategorija) na kojem su učestvovale 64 devojčice do 14 godina starosti. Bečejke su ponovo bile solidne, Stevanović, Dajević i Tepša su stigle do trećeg kola.
Dobar start sezone za trenera Milentija Stevanovića bio je očekivan:
– Deca su počela da prave dobre rezultate i to je ono što sam mogao očekivati. Tenisom se bave četiri godine, rade maksimalno angažovano i sada je vreme da to počne da im se isplaćuje. Pored njih imamo plejadu dece od ’97. do 2000. godišta koja su blizu osvajanja trofeja. Nedostaje im jedan meč, jedan poen pa da osete slast trofeja. To će sigurno doći ove sezone i sada u klubu imamo desetak tenisera koji figuriraju za trofeje na turnirima druge i treće kategorije.
TK Tisa je za ovu sezonu registrovao 16 takmičara, dok u školi tenisa radi još njih četrdeset. O planovima u ovoj godini Stevanović je rekao:
– Plan je da od registrovanih takmičara koji će biti u prvih sto u Vojvodini u svojoj generaciji napravimo dva tima po četvoro i da se takmičimo u ligi. To će za decu biti novo iskustvo, da osete timski duh i igranje za ekipu.
Tisa će i ove sezone organizovati zvanične turnire koji su u kalendaru Teniskog saveza Vojvodine. Prvi je na programu 6. juna (do 14 godina u obe konkurencije), 31. jula biće organizovano Otvoreno prvenstvo Bečeja za devojčice do 14 godina i 16. oktobra takmičenje tenisera (obe konkurencije) starosti do 16 godina (svi turniri su treće kategorije).