PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Bod do opstanka

PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Bod do opstankatrg_fontane

POBEDOM nad ekipom Petrovaradina od 2:0 (1:0) fudbaleri Bečeja Old gold su prošle subote načinili značajan korak ka opstanku u Područnoj ligi Novi Sad. Bečejcima je u preostala dva kola potreban još jedan bod pa da sa sigurnošću mogu da kažu da će i naredne sezone igrati u ovom rangu takmičenja.

Početak duela između Bečeja i Petrovaradina je obećavao zanimljivu utakmicu sa mnogo golova. Oba protivnika u meč su ušla sa spuštenim „gardom“, i jedne i druge je više interesovao protivnički gol, pa ne čudi što je u prvih desetak minuta preko stotinu gledalaca na Gradskom stadionu imalo priliku da vidi tri-četiri izuzetne šanse, dva pogotka u prečku i jedan gol.
Seriju zanimljivih događaja najavio je Ivanišević u trećem minutu kada se našao u povoljnoj situaciji, ali je šutirao preko gola. U 8. minutu Durmiši je izveo korner, Vender je „uhvatio“ poluvolej, lopta je pogodila prečku, odbitak je glavom ka mreži uputio Barta, ali je golman Petrovaradina uspeo da sačuva svoju mrežu. Samo dva minuta kasnije gosti su istrčali kontru, Abramović je „izbacio“ Smiljanića u prostor, napadač Petrovaradina je izašao sam pred golmana Andrića koji je prvi put odbranio udarac, a u ponovljenom pokušaju fudbaler gostiju je pogodio prečku. U 12. minutu Bečej je poveo. Kiš je poveo solo akciju sa dvadesetak metara, prešao je golmana, a onda je između dva igrača koja su dotrčala do gol linije uspeo da pronađe put lopti do mreže – 1:0.
Posle vođstva Bečejci su gostima prepustili inicijativu, tempo igre je opao, pa osim šanse Smiljanića u 40. minutu (Andrić je maestralno odbranio), nije bilo prilika za gol.
Do 63. minuta igralo se u istom ritmu, a onda su Bečejci krenuli po drugi pogodak. Vasin je dva puta mogao da zatrese mrežu Petrovaradina, a ono što nije učinio on, uradio je Durmiši. Igrao se 65. minut, Durmiši je posle asistencije Dražića izbio sam pred golmana Vesića i nije mu bilo teško da pogodi mrežu – 2:0.
Do kraja utakmice Bečej je mogao i do ubedljivijeg trijumfa, ali su Vasin, Ivanišević i Kiš bili neprecizni.
Posle utakmice u taboru Bečeja Old gold je vladalo zadovoljstvo:
– U ovom susretu smo imali imperativ pobede, od početka utakmice smo napadali, na vreme smo postigli prvi gol i onda nam se utakmica „otvorila“. Posle vođstva smo stali na loptu, dobro je čuvali i nismo dozvolili protivniku sa stvara šanse. I u drugom delu smo igrali dobro, a što nismo postigli ubedljiviju pobedu krivci smo samo mi i nepreciznost u završnici – rekao je Buletin Durmiši, vezista Bečeja Old gold.
U pretposlednjem kolu Područne lige Novi Sad Bečej igra protiv Slavije (nedelja, 30. maj, 17.00). Durmiši u Novom Sadu očekuje povoljan rezultat:
– Slavija je kvalitetna ekipa i pokazuje to i poretkom na tabeli kao i rezultatima koje postiže. Međutim, u ovoj ligi svako svakoga može da pobedi, mi igramo bolje na strani nego kod kuće i nadam se povoljnom rezultatu.