PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Gradištanci „remizirali“ na startu prvenstva

PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Gradištanci „remizirali“ na startu prvenstvatrg_fontane

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta odigrali su 2:2 sa Jedinstvom iz Rumenke u prvom kolu Područne lige Novi Sad. Gradištanci su utakmicu igrali u subotu zbog seoske slave, a na stadionu je bilo oko 300 navijača.

Fudbaleri Vojvodine u prvoj utakmici prvenstva su i vodili i gubili, da bi na kraju ipak uknjižili bod. Vođstvo Gradištancima doneo je Vanja Petrov i rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme utakmice. U drugom poluvremenu viđena je oštrija igra gostiju, koja je i donela izjednačenje pogotkom Borisa Bošnjakovića. Nešto kasnije usledio je rezultatski preokret golom Pavla Anušića (1:2). Nije mnogo ostalo do kraja utakmice i svi su mislili da će Gradištanci na startu prvenstva ostati bez bodova, ali to je ubrzo demantovao Ilija Kovačević, koji je doneo izjednačenje domaćinima nekoliko minuta pre kraja utakmice i zaključio rezultat na 2:2.
Za Vojvodinu su utakmicu u prvom kolu Područne lige Novi Sad igrali Vlaškalin, Stanić, Biro, Makaj, Lavrnja, Rajović, Sekulić, Jović N., Petrov, Jakšić, Kovačević, Mandić, Bubanja, Markov, Vukadinov, Jović S., Bjelogrlić i Mrakić.
U sledećem kolu Gradištanci će ponovo biti domaćini, Obiliću iz Zmajeva. Utakmica se igra u nedelju.