Područna liga Novi Sad: Het-trik Petrovića

Područna liga Novi Sad: Het-trik Petrovićatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold porazom su završili sezonu Područne lige Novi Sad. Bečejci su prošle nedelje na svom stadionu izgubili od Sremca rezultatom 3:4 (2:1).
Domaći fudbaleri su u ovaj meč ušli rasterećeni jer su kolo ranije obezbedili opstanak, dok su gosti imali teoretske šanse da učine to isto (bilo im je potrebno da Vrbas izgubi od Kabela, što se na stadionu kraj Štranda nije desilo).

Domaćin je od početka imao inicijativu, Kiš je bio u dve poluprilike, a kada je u 9. minutu treći put dobio šansu nije bilo promašaja – 1:0. Vođstvo Bečeja trajalo je samo osam minuta. Gosti su dugo kombinovali ispred šesnaesterca domaćina, do lopte je došao Petrović koji je iskoristio statičnost odbrane Bečeja i izjednačio. U sledećih 25 minuta preko 100 gledalaca na Gradskom stadionu gledalo je uspavanku, a onda je Ivanišević, direktno iz kornera, pogodio mrežu iznenađenog golmana Vlajića – 2:1.
U drugom poluvremenu gosti su „zapeli“ iz „petnih žila“ da preokrenu rezultat što im je domaćin bezvoljnom igrom i dozvolio. U 50. minutu Sekulić je utrčao u kazneni prostor Bečeja, u želji da mu izbije loptu, Dražić je pogodio mrežu nemoćnog Andrića – 2:2. U sledećih 10 minuta Sremac je imao tri stopostotne šanse, ali su gosti pogodili prečku, a Andrić je dva puta izašao kao pobednik u situaciji „jedan na jedan“. Ipak, golman Bečeja nije svemoguć, pa je treći put „kapitulirao“ posle snažnog udarca Petrovića – 2:3. Isti igrač bio je strelac i u 74. minutu kada je iskoristio poklon loptu Ikića, a konačan rezultat postavio je Kiš pet minuta pre kraja utakmice.
Bečejci se nisu brinuli zbog nedeljnog poraza, niti zbog pogrdnih povika Bekrija sa tribina koji su bili nezadovoljni zalaganjem svojih ljubimaca.
– Od prošle nedelje ne brinemo za opstanak i u današnju utakmicu nismo ušli pod takmičarskom tenzijom. Imali smo i kadrovskih problema, tako da je ekipa Sremca to i iskoristila. Više su želeli pobedu i zasluženo su stigli do nje. Ipak, plan koji smo imali pre početka prvenstva smo i ostvarili. Izborili smo opstanak, a ova ekipa sigurno vredi više nego što to tabela pokazuje. Posle svega je bitno da će Bečej i naredne sezone igrati u ovom rangu takmičenja – rekao je Miloš Andrić, jedan od najboljih prvotimaca Bečeja Old gold u protekloj sezoni.
U Vojvođansku ligu plasirao se Obilić, a iz međuopštinske lige ispali su Sremac, novosadska Mladost i Fruškogorac.

Pioniri i kadeti u Vojvođanskoj ligi

U ponedeljak je završena i Područna liga Novi Sad za mlađe kategorije fudbalera. Pioniri i kadeti Bečeja Old gold su postigli veliki uspeh i posle dužeg vremena uspeli su da se plasiraju u Kvalitetnu ligu Vojvodine. Tim povodom u utorak je na Gradskom stadionu održana konferencija za novinare. Više detalja o odličnim rezultatima pionira i kadeta Bečeja Old gold čitajte u narednom broju Bečejskog mozaika.