Područna liga Novi Sad: Ivanišević promašio penal

Područna liga Novi Sad: Ivanišević promašio penaltrg_fontane

FK Bečej Old gold poražen je prošle subote od Kabela sa 0:2 (0:1) i na taj način Bečejci su doživeli prvi neuspeh ovog proleća na Gradskom stadionu.

Iako su domaći fudbaleri bili favoriti na papiru, na subotnjem meču je sve bilo protiv njih, pa i sportska sreća. Terenska inicijativa je od početka meča bila na strani Bečeja, stvarali su domaći šanse i promašivali ih, dok su gosti iz dve-tri prilike postigli dva gola.
Bečejci su od prvog sudijskog zvižduka atakovali ka golu Kabela, ali je „hladan tuš“ stigao već u osmom minutu. Vezni red je izgubio loptu na sredini terena, „sevnula“ je polukontra, Milisavljević je sa ivice kaznenog prostora uputio snažan šut koji je završio u levim rašljama golmana Andrića – 0:1.
Trebalo je Bečejcima desetak minuta da se oporave od šoka, a onda je u 21. minutu posle prodora Stajkija sa leve strane lopta došla do Vasina koji je šutirao iz prve, ali je pogodio stativu. Desetak minuta kasnije preko desne strane prošao je Durmiši, uputio odličan centaršut, ali je Kiš sa samo osam-devet metara šutirao traljavo pored gola. U 41. minutu Durmiši je izveo slobodan udarac sa 17-18 metara, a lopta je proletela nekoliko santimetara od desne stative gola Kabela.
Bečejci su i u drugom poluvremenu nastavili sa napadima i u 49. minutu imali su najbolju šansu na utakmici. Posle duela sa Mitićem u šesnaestercu gostiju pao je Vasin, a sudija je pokazao na belu tačku. Penal je izveo Ivanišević, njegovu nameru „pročitao“ je golman Vukić, kratko je odbio loptu na koju je natrčao Holo, ali je golman Kabela još jednom odlično intervenisao.
Promašen jedanaesterac kao da je demoralisao Bečejce, Novosađani su se oslobodili pritiska i u 74. minutu su duplirali vođstvo. Prodanov je srušio Živkovića u kaznenom prostoru Bečeja i dosuđen je penal koji je sigurno izveo Marić – 0:2.
Fudbaleri Bečeja želeli su bar do počasnog gola, u 90. minutu Stajki se stuštio prema golu gostiju, Vukić mu je požrtvovano uleteo u noge, lopta se odbila do Kiša koji je od većeg dela nebranjene mreže ponovo pogodio golmana Kabela.
– Rano smo primili gol i to se odrazilo na našu dalju igru. Odigrali smo jednu od najboljih partija u prolećnom delu prvenstva, ali smo poraženi. Imali smo mnogo dobrih prilika, ali lopta jednostavno nije htela u gol. Kabel je iskoristio svoje šanse i zasluženo je odneo bodove u Novi Sad – rekao je Nemanja Vasin, jedan od najboljih aktera subotnje utakmice.
Fudbaleri Bečeja Old gold su u sredu igrali protiv Omladinca u Stepanovićevu, a u 23. kolu Područne lige Novi Sad na Gradski stadion dolazi Mladost (subota, 17. april, 15.30). Vasin se protiv ekipe iz Bačkog Petrovca nada pobedi:
– Nadam se da će nam se sve promašeno u ovoj utakmici i nedostatak sportske sreće vratiti protiv Mladosti i da ćemo osvojiti sva tri boda.