Područna liga Novi Sad: Iz keca u poraz, pa fenjer u ruke

Područna liga Novi Sad: Iz keca u poraz, pa fenjer u ruketrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u dvanaestom kolu Područne lige Novi Sad u subotu na svom stadionu izgubili u derbiju začelja od ekipe FK Srbobran iz Srbobrana sa 2:1, i time zauzeli poslednje, šesnaesto mesto na tabeli.

U prvom poluvremenu Bečejci su imali terensku inicijativu, što se isplatilo u dvadesetom minutu kada je bečejska „desetka“ Čedomir Grbić sa dvadeset metara na povratnu loptu Koraća uputio fantastičan udarac a lopta se od prečke odbila u mrežu golmana gostiju. Iz prvog poluvremena pre zgoditka vredi spomenuti i to da su se po jednom tresle stative obe ekipe.
Drugo poluvreme je počelo obećavajuće za domaćina, kada se samo nakon tri minuta od sudijskog zvižduka Zoran Malić, napadač Bečeja, našao oči u oči sa golmanom Dimićem ali je bio neprecizan. U 61. minutu nakon kornera za goste iz Srbobrana, u gužvi se najbolje snašao Ivanović koji je poslao loptu u mrežu domaćina. Petnaest minuta pre kraja regularnog dela utakmice gosti su uputili centaršut s desne strane, slabo je intervenisao štoper Bečeja Nikola Kavarić i praktično je poklonio loptu vezisti gostiju Vukadinu Milunoviću koji je po zemlji rutinski sproveo loptu iza leđa nemoćnog golmana Saše Radojevića za konačnih 1:2. Nakon preokreta Bečejci su prikazali bezidejnu igru, a to je iskoristio brzonogi napadač gostiju Filipović da se nađe u dve izgledne prilike, ali bez berićeta.
– Odigrali smo još jednu slabu utakmicu. Prvo poluvreme smo odigrali dobro da bismo u drugom potpuno pali, što je protivnik znao da iskoristi i dođe do plena od sva tri boda. Golove smo primili zbog našeg neiskustva, što je danak mladosti ekipe. Ne igramo toliko loše, i mislim da do kraja polusezone nećemo zauzimati poslednje mesto – rekao je Čedomir Grbić, strelac jedinog pogotka za Bečej na ovoj utakmici, a njegovog drugog u sezoni.

Šta očekuješ od utakmice u gostima protiv ekipe FK Vrbas, koju igrate naredne subote?

– Biće to za nas jedna veoma teška utakmica, čak mislim da će biti i teža nego ova protiv Srbobrana. I osvajanje jednog boda bi nam bilo dovoljno u Vrbasu.