Područna liga Novi Sad: Nedovoljan je jedan Andrić

Područna liga Novi Sad: Nedovoljan je jedan Andrićtrg_fontane

Fudbaleri Bečeja poraženi su u Vrbasu od istoimene ekipe sa 2:1 (1:0) na utakmici 20. kola Područne lige Novi Sad.
Bečejci su u najavi subotnjeg susreta ulogu favorita prepustili domaćinu i najavili da će igrati na kontranapade.

Upravo to se i desilo, a da je bilo malo sportske sreće gosti bi se u Bečej vratili neporaženi.
Vrbašani su od starta meča imali terensku inicijativu, a prvi put su ozbiljno pripretili u 20. minutu. Kirti je izbio sam pred golmana Andrića koji je odbio udarac napadača Vrbasa, lopta je došla do Šumića koji je opalio iz prve, ali je golman Bečeja ponovo bio spretan, na odbijenu loptu je natrčao Novakov ali je pogodio prečku. Nastavio je domaćin sa napadima, ali je Bečej prvi došao do šanse. U 27. minutu „sevnula“ je kontra gostiju ali je Ivanišević bio slab u završnici. Sve do 42. minuta Vrbas je jalovo napadao, a onda je posle kornera poveo. Loptu je iz ugla uputio Bajčetić, sa prve stative na drugu je glavom sproveo Janković, pa usamljenom Dokmanoviću nije bilo teško da je prosledi u mrežu (1:0).
U 60. minutu Vrbas je ostao brojčano slabiji, jer je sudija Žilić iz Titela, zbog udaranja igrača bez lopte, isključio Doknića (direktni crveni karton). Bečej je veoma brzo iskoristio prednost na terenu i u 65. minutu Vasin je bio precizan za 1:1.
Fudbaleri Vrbasa su posle izjednačenja krenuli u totalni napad, ali nisu ozbiljnije uspeli da ugroze gol Andrića. Ali ono što nisu uspeli Vrbašani, uspeli su Bečejci – da zatresu sopstvenu mrežu. Posle jednog centaršuta u 82. minutu Vender je želeo glavom da otkloni opasnost, nespretno je to učinio i savladao svog golmana – 2:1. Do kraja utakmice Bečej je pokušao da ponovo dođe do izjednačenja, imali su gostujući fudbaleri šansu za to (udarac Todorovića), a sudija Žilić je u 88. minutu propustio da svira jedanaesterac za goste kada je u kaznenom prostoru Vrbasa oboren Vasin.
– Iz Vrbasa smo mogli da se vratimo sa najmanje jednim osvojenim bodom, ali splet nesrećnih okolnosti je uslovio da to ne bude tako. Znali smo šta nas čeka na ovoj utakmici jer su domaćini zbog pozicije na tabeli imali imperativ pobede. Bolji su bili u prvom poluvremenu kada su i poveli, ali smo mi boljom igrom u drugom delu meča sve nadoknadili. Imali smo i igrača više, ali jedan trenutak nepažnje nas je odveo u poraz. Šteta, jer smo imali šanse i da pobedimo, ali ih nismo iskoristili – rekao je Miloš Andrić, golman Bečeja Old gold.
U narednom kolu na Gradski stadion dolazi ekipa Kabela (subota, 10. april, 15.00). Golman Bečeja očekuje nova tri boda:
– Kabel je na dnu tabele, ali ipak nije ekipa za potcenjivanje. Očekuje nas još jedna teška utakmica, ali se nadam pobedi pred našim navijačima. Osvajanje sva tri boda bi nas učvrstilo  u gornjem delu tabele.