Područna liga Novi Sad: Petrovaradin opravdao ulogu favorita

Područna liga Novi Sad: Petrovaradin opravdao ulogu favoritatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold porazom su započeli novu sezonu Područne lige Novi Sad. Bečejci su u 1. kolu poraženi od Petrovaradina rezultatom 2:0 (1:0).
U prvih petnaestak minuta meča u Petrovaradinu obe ekipe su igrale oprezno, bitka za prevlast uglavnom se vodila na sredini terena, a do prve šanse došli su Bečejci u 17. minutu.

Malić je dugo „vukao“ loptu, ušao je u šesnaesterac domaćih, na „leđima“ je imao trojicu igrača Petrovaradina, a onda je sjajnim pasom pronašao Koraća. Međutim, iako je bio sam ispred golmana Petrovaradina, Korać je traljavo šutirao pa je Rankov nogom uspeo da spase svoju mrežu. Kazna za promašaj stigla je iz kontranapada u istom minutu. Loptu koju je odbio Rankov prihvatio je Krsmanović, „protutnjao“ je desnom stranom, odlično centrirao, a u „buketu“ igrača najspretniji je bio Bulatović koji je glavom pogodio mrežu Bečeja Old gold – 1:0.
Posle vođstva domaćina na terenu stadiona u Petrovaradinu kao da je zavladalo „mrtvo more“. Obe ekipe su igrale bezidejno pa su se gledaoci na tribinama više dosađivali nego što su mogli da uživaju u fudbalu.
I u drugom poluvremenu odnos snaga se nije promenio, svi pokušaji Bečejaca da izjednače rezultat završavali su se na dvadesetak metara od gola Petrovaradina, a domaćini zadovoljni rezultatom nisu se mnogo trudili da ugroze mrežu Bečeja. Tako je bilo sve do 76. minuta kada je posle bezopasne akcije Petrovaradina dosuđen prekršaj sa dvadesetak metara iskosa od gola Bečeja. „Slobodnjak“ je izveo Gordanić, uputio je centaršut, lopta je prešla skoro sve igrače, osim Kokanovića koji je bio na drugoj stativi i bez problema je prosledio loptu u gol. Do kraja utakmice, oslabljeni tim Bečeja, bez Durmišija, Todorovića, Ivaniševića, Ikića i Vojinovića, nije imao snage ni da postigne počasni pogodak.
Posle poraza na premijeri sezone, u taboru Bečeja Old gold nije bilo tuge:
– Rezultatom koji smo ostvarili ne možemo biti zadovoljni, ali naša igra nije bila tako loša. Imali smo priliku da povedemo i da se to desilo, siguran sam da bi utakmica imala drugačiji tok. Zadovoljan sam i time što smo domaćinu koji je bio apsolutni favorit parirali skoro svih devedeset minuta – rekao je Miloš Andrić, golman Bečeja.
U drugom kolu Bečejci na Gradskom stadionu dočekuju ekipu Omladinca. Andrić očekuje prvu pobedu:
– Nadam se da poraz u Petrovaradinu neće ostaviti traga na mladim saigračima, da ćemo ponoviti dobru igru, ali ovoga puta sa drugačijim epilogom.
Iako je najavljeno da Andrić odlazi iz FK Bečej i da će u nastavku karijere braniti za KMF Bečej (Prva futsal liga Srbije), iskusni golman je u Petrovaradinu ipak bio među stativama:
– Pošto futsal liga počinje tek za mesec dana, iskoristio sam priliku da pomognem ekipi FK Bečej na početku sezone, ali ću kasnije sigurno preći na futsal. I pored toga, i dalje ću biti u FK Bečej kao trener, gledaću sve utakmice, navijati i svim srcem biti uz ekipu.