Područna liga Novi Sad: Počela žetva bodova

Područna liga Novi Sad: Počela žetva bodovatrg_fontane

Fudbaleri Bečej Old golda zabeležili su u poslednja dva kola dve pobede i time zakoračili ka zacrtanom cilju, opstanku u Područnoj ligi Novi Sad.

U okviru vanrednog 20. kola, 13. aprila Bečejci su na svom terenu savladali neugodnu ekipu Borca iz Šajkaša minimalnim rezultatom od 1:0. Jedini gol za domaćina postigao je Igor Petković pri kraju prvog dela poluvremena. I pored imperativa pobede Bečej je inicijativu na terenu prepustio gostima iz Šajkaša, koje je krasila oštra igra i česti ataci na gol Mladena Stanojeva, koji je u više navrata bio na visini zadatka. Presudan momenat meča dogodio se u 45. minutu kada su gosti poveli kontru, Veselinović je oštro šutirao sa oko 20 metara, a Stanojev „prvoligaškom“ paradom sprečio pogodak. Drugi deo susreta ponovo je protekao u znaku jedinice Bečej Old golda koji je uspeo na valjani način primeniti iskustvo stečeno na terenima od prve do patos lige i time onemogućio igračima Borca da dođu do boda.
Subotnji meč u Novom Sadu, za razliku od onog igranog tri dana ranije u Bečeju, protekao je u znaku gostujućeg tima. Bečej je poveo već u prvim minutama utakmice. Korner je izveo Todorović, a najviši u skoku u kaznenom prostoru Železničara bio je kapiten Malić (1:0). Agresivnom igrom ekipa Bečeja je nastavila i nakon gola, tako da su se do odlaska na odmor gostujući fudbaleri još dva puta upisali u listu strelaca. Prvo je Stajki evrogolom sa ivice šesnaesterca „pocepao“ mrežu Železničara, da bi pri kraju prvog poluvremena Malić postigao svoj drugi pogodak na identičan način kao i prvi. Opušteni visokom prednošću od tri gola razlike gosti su u drugih 45 minuta inicijativu na terenu prepustili Novosađanima, koji su to iskoristili i sa dva gola u mreži Stanojeva „zakuvali“ poslednjih deset minuta meča. Na kraju su se ipak pobedi od 3:2 radovali „naši momci“.
Strelac drugog gola na meču u Novom Sadu, Arben Stajki, smatra da su se u duelu protiv Železničara Bečeju vratile sve propuštene prilike u prethodnih nekoliko ligaških utakmica.
– Utakmica sa Železničarem nam je bila biti ili ne biti. Očekuju nas novi izazovi, stiže nam tvrda ekipa Tvrđave iz Bača, konkurent u borbi za opstanak. Polako ulazimo u formu i ne vidim razlog zašto ne bismo nastavili pobednički niz – izjavio je Stajki.
Novu priliku za pobedu Bečej ima sutra u 15.30 časova na Gradskom stadionu na meču protiv Tvrđave iz Bača.