Područna liga Novi Sad: Vetar presudio

Područna liga Novi Sad: Vetar presudiotrg_fontane

Uspeli su fudbaleri Šajkaša da 10. aprila kod kuće u Kovilju, u meču 19. kola Područne lige Novi Sad, iskoriste pomoć vetra i savladaju svog rivala Bečej Old gold sa 2:1.

Utakmica je loše počela po igrače Bečeja, jer su domaći već u 6. minutu stigli do vođstva. Nastavili su fudbaleri Šajkaša sa napadima, a posle nekoliko propuštenih šansi, u 41. minutu su i duplirali prednost. Vetar, nekadašnji „saveznik“ Koviljčana, dao je u drugih 45 minuta potporu Bečejcima, ali ipak nedovoljnu za preokret. Bečejci su od starta zaigrali mnogo angažovanije i opasnije i takva igra za rezultat je imala brzi gol Todorovića. Isti igrač mogao je da obezbedi barem bod Bečeju, ali je u 80. minutu neprecizno šutirao sa bele tačke.
Za trenera-igrača Bečeja Old gold Sinišu Todorovića meč je presudila agresivnija i požrtvovanija igra domaćina.
– I ova utakmica je pokazala da smo slabi u skok igri – rekao je popularni Tode i dodao da njegovi momci u sutrašnjem meču u Novom Sadu protiv iskusne ekipe Železničara moraju nadoknaditi propušteno, odnosno naći bodove spasa.
Vanredno 20. kolo odigrano je 13. aprila, nakon zaključenja ovog broja Bečejskog mozaika, a ekipa Bečeja Old gold je na svom terenu dočekala Borac iz Šajkaša.