Područna liga Novi Sad: Zlatan bod iz Vrbasa

Područna liga Novi Sad: Zlatan bod iz Vrbasatrg_fontane

U trinaestom kolu Područne lige Novi Sad fudbaleri Bečeja gostovali su u Vrbasu gde su odigrali jednu od boljih utakmica u ovom delu sezone.

Bečejci su u pravoj goleadi remizirali sa 4:4 (1:2) mada su četiri puta vodili.
Pre polaska u Vrbas fudbaleri Bečeja, koji su pri dnu tabele, nisu ni slutili da će uspeti da uspešno pariraju svojim protivnicima, koji su bili u gornjem delu tabele, na osmom mestu.
Bečejci su igrali kao i uvek u gostima, zatvoreno i sa jednim isturenim igračem – špicem Malićem, preko kojeg su već u drugom minutu Vrbašanima stavili do znanja kako će teći utakmica. Malić je dobio loptu iz kontre i uspeo je da zatrese mrežu Vrbašana. Na drugi gol na utakmici se nije dugo čekalo, jer je već u 8. minutu loptu dobio fudbaler Vrbasa Maravić, koji je uspeo da savlada golmana Bečeja i anulira prednost gostiju. Ipak, na poluvreme otišlo se sa golom prednosti za Bečej, pošto se u 33. minutu, po drugi put u listu strelaca upisao Zoran Malić: poluvreme Vrbas – Bečej 1:2.
Po rečima trenera Siniše Todorovića, tim Bečeja imao je terensku inicijativu u toku drugog poluvremena, što je bilo vidno i po rezultatu kada je, do 65. minuta, Bečej vodio sa čak 2:4.
U samom startu drugog poluvremena tim iz Vrbasa krenuo je malo agresivnije, da bi do prvog gola u drugom poluvremenu stigao ponovo preko Maravića koji u 54. minutu trese mrežu Bečejaca.
Sjajni Malić je još jednom pokazao svoje kvalitete postigavši još dva gola u drugom poluvremenu, u 59. i 65. minutu, da bi za samo četiri minuta nakon toga Vrbašani ponovo uspeli da anuliraju prednost Bečejaca i to uz pomoć Durutovića u 67. minutu i Klisarića u 69. minutu.
– Išli smo na utakmicu u Vrbas timu koji je u ovom trenutku kvalitetnija ekipa od nas. Način igre je bio karakterističan kada igramo na strani, što je pokazalo da je plodnije nego kad igramo na domaćem terenu. Uz jednog raspoloženog Malića uspeli smo da realizujemo šanse koje smo stvarali, kao i da ugrozimo protivnika, koji je, nažalost, uspeo da anulira tu našu prednost. Do kraja utakmice uspeli smo da zadržimo rezultat od 4:4 i mislim da nam je taj bod iz Vrbasa sasvim dovoljan – rekao je Siniša Todorović.

Malić prvi strelac lige

Napadač Bečeja Zoran Malić se sa četiri postignuta pogotka na subotnjem meču dokopao prvog mesta na listi strelaca Područne fudbalske lige Novi Sad sa devet pogodaka. U stopu ga prati Igor Kokanović iz Petrovaradina koji je u dosadašnjem toku prvenstva dao osam golova, dok su treći sa sedam pogodaka Dragan Bojanić (Tvrđava), Ivan Filipović (Srbobran) i Dušan Švedić (Šajkaš).

M.S.

U narednom kolu Bečejci ponovo gostuju, ovog puta idu u Bački Petrovac da pokušaju da dođu makar do boda sa prvoplasiranom Mladošću.
– Ekipa Mladosti iz Bačkog Petrovca je trenutno najkvalitetnija ekipa u ovom rangu, međutim, mi smo se pokazali kao vrlo neprijatan i nezgodan protivnik za domaćine, tako da ćemo i u ovom kolu pokušati da zapretimo i pomrsimo račune protivniku – blagi je optimista trener Bečejaca Siniša Todorović.