PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Žutica u Gradištu

PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Žutica u Gradištutrg_fontane

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta su u 1. kolu jesenjeg dela prvenstva na stadionu SRC „Đorđe Tapavica Džoja“ pred oko 200 gledalaca odigrali nerešenim rezultatom 2:2 protiv ekipe Mladosti iz Turije.

Strelci su bili Sekulić u 16. i Bubanja u 56. minutu za Vojvodinu, a golove za ekipu iz Turije su postigli Filipović u 29. minutu iz jedanaesterca i Ćuk u 53. minutu.
Utakmicu je sudio Karolj Fađoš iz Selenče, koji je pokazao čak 10 žutih kartona, po pet na obe strane. Opomenuti su Jović, Bubonja, Prodanov, Šeguljev i Savić u ekipi Vojvodine, i Berić, S. Stanković, Šimpraga, Naumov i Srđanov u ekipi Mladosti.
U narednom kolu ekipa Vojvodine se u Šajkašu sastaje sa ekipom Borca od koje je u prošloj sezoni na svom terenu pretrpela poraz rezultatom 3:0, dok mu se revanširala u Šajkašu (2:0), a u 3. kolu dočekuje novajliju u ovom rangu takmičenja, ekipu Budućnosti iz Gospođinaca koja se prošle sezone nadmetala u Opštinskoj ligi Bačka Palanka 1. razred.