Pojedinačno Prvenstvo Vojvodine: Benke prvak Vojvodine

Pojedinačno Prvenstvo Vojvodine: Benke prvak Vojvodinetrg_fontane

Na pojedinačnom Prvenstvu Vojvodine u Bečeju održanom 25. januara, u kategoriji mlađih kadeta stonoteniseri gradištanske Vojvodine su osvojili jednu zlatnu, jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Naslov prvaka Vojvodine osvojio je Akoš Benke, a Radmila Tominjak postala je vicešampionka. U igri dublova kod mlađih kadeta par Benke – Aleksandar Čokić osvojio je bronzanu medalju, kao i dubl Tominjak – Barbara Đurčik kod mlađih kadetkinja.

Prva liga Srbije

Ženska ekipa Vojvodine je u Prvoj ligi u prvom meču drugog dela prvenstva u 10. kolu gostovala 25. januara u Čelarevu istoimenoj ekipi. Gradištanke su pobedile rezultatom 4:2. Dve pobede ostvarila je Aneta Poljak, a po jednu Edina Benke i Nikolet Oros. U 11. kolu Gradištanke igraju na domaćem terenu protiv ekipe Novog Beograda.

I vojvođanska liga

U I vojvođanskoj ligi za muškarce ekipa Vojvodine je 26. januara u 10. kolu igrala u Bačkom Gradištu protiv ekipe Čarda kod Braše iz Begeča. Utakmica je završena pobedom Gradištanaca, rezultatom 4:1. Dve pobede je ostvario Peter Tot, po jednu Ištvan Poljak i dubl Poljak-Tot. Nakon 10 kola Vojvodina je na čelnoj poziciji u ligi sa maksimalnim učinkom. U 11. kolu Gradištanci se sastaju u Sremskoj Mitrovici sa ekipom Srem Spina.

Svetosavski turnir

Na XVII Svetosavskom turniru u Bačkoj Topoli održanom 27. januara, Gradištanci su učestvovali sa četiri takmičara i osvojili su zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju. Prvo mesto osvojila je Radmila Tominjak u mlađoj kategoriji, dok joj je u starijoj kategoriji izmaklo prvo mesto u finalu, posle vođstva od 2:0 poražena je sa 3:2. Barbara Đurčik je zauzela treće mesto, dok su se Ivana Ćućuz i Jovana Kozarski plasirale u četvrtfinale.

Kolenica kup za vikend

Zimsko Otvoreno prvenstvo Bečeja u stonom tenisu za mlađe kategorije biće održano u sportskom centru 8. februara, a za dan kasnije na istom mestu zakazano je Otvoreno prvenstvo veterana. Nadmetanja počinju u 9 časova.
Na Otvorenom prvenstvu Bečeja za mlađe kategorije trebalo bi da se pojavi 200 igrača iz Srbije i Rumunije.
„Kolenica kup“, takmičenje za veterane, biće organizovan 13. put, a očekuje se pojavljivanje stonotenisera i iz Slovenije, Makedonije, Hrvatske, BiH, Mađarske i Rumunije, a čak i iz Libije.