Pokrajinsko prvenstvo: Danijeli bronza

Pokrajinsko prvenstvo: Danijeli bronzatrg_fontane

Džudisti Mladosti su prošlog vikenda učestvovali na čak četiri turnira i u Bečej se vratili sa 12 medalja. Najinteresantnije za bečejsku javnost zasigurno je bilo pokrajinsko prvenstvo za seniore koje je održano u Zrenjaninu (nedelja, 6. mart) i na kojem su takmičarka Mladosti, Danijela Pavić u kategoriji do 52 kilograma i još jedan Bečejac, Risto Babić (do 100 kg), osvojili bronzane medalje i izborili pravo nastupa na državnom prvenstvu koje će biti održano 20. marta u Beogradu.

Istog dana je, takođe u Zrenjaninu, održan i tradicionalni turnir za poletarce, mlađe i starije pionire uz učešće 360 džudista iz Srbije. Bečejaca je bilo devet, a osvojili su šest medalja. Zlatom su se okitili Nemanja Farkaš (do 34 kg), Kornel Sabo (50) i Milica Grbić (+57), srebrom Bojan Marticki (+73) i Marko Simić (+60), a bronzom Nemanja Grbić (60). U Turiji je u subotu 5. marta održan 27. po redu turnir uz učešće 172 džudista iz 27 klubova. Mladost je predstavljalo devet takmičara. Zlatnu medalju je osvojila Marijana Bakić (34), srebro Aleksandar Stojkov (46), a bronze Boris Vračarić (+50) i Akoš Rajšli (34). Internacionalni turnir A kategorije za kadete održan je takođe u subotu 5. marta, u Zagrebu i na njemu je nastupio pod zastavom Srbije Robert Sabo, džudista Mladosti. On je takmičenje završio u drugom kolu, a u svojoj kategoriji do 60 kilograma imao je i najbrojniju konkurenciju, čak 55 takmičara.