Pokrajinsko prvenstvo za kadete: Robert Sabo je prvak Vojvodine

Pokrajinsko prvenstvo za kadete: Robert Sabo je prvak Vojvodinetrg_fontane

Takmičari Džudo kluba Mladost su prošlog vikenda učestvovali na dva takmičenja na kojima su imali mnogo uspeha.
Bečejci su u subotu nastupili na Prvenstvu Vojvodine za kadete i već po tradiciji osvojili (barem) jednu titulu.

U Zrenjaninu su nastupila 103 takmičara iz 29 klubova, a u kategoriji do 50 kilograma najbolji je bio Robert Sabo. On je do zlatne medalje i titule prvaka Vojvodine stigao sa četiri pobede. Dobar nastup u Zrenjaninu je imala i Tamara Keljački koja je u kategoriji do 52 kilograma osvojila bronzanu medalju. Robert Farkaš, treći takmičar Mladosti koji je nastupio na pokrajinskom prvenstvu, nije uspeo da prođe eliminacione borbe.
Sabo i Keljački su obezbedili plasman na Prvenstvo Srbije koje će biti održano u subotu u Rumi.
Dan kasnije (nedelja), džudisti Mladosti su učestvovali na 26. međunarodnom turniru „Temerin 2010“ za poletarce, mlađe i starije pionire. Na takmičenju je nastupilo 510 mladih džudista iz 48 klubova sa teritorije Češke, Slovačke, Mađarske, Rumunije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije. U izuzetno jakoj konkurenciji oprobalo se i 13 džudista iz Bečeja koji su osvojili pet medalja (1-1-3).
Jedinu zlatnu medalju osvojio je stariji pionir Kornel Sabo u kategoriji do 38 kilograma, dok je srebro pripalo poletarcu Marku Simiću (+50 kg). Bronzanim medaljama u Temerinu su se okitili stariji pioniri Nemanja Farkaš (do 38 kg), Aleksa Marković (do 42 kg) i Slobodan Gavanski (do 58 kg).