PRVA B LIGA SRBIJE: „Potop“ u Novom Sadu

PRVA B LIGA SRBIJE: „Potop“ u Novom Sadutrg_fontane

Nakon remija sa Spartakom (8:8) u meču 8. kola Prve B lige Srbije igranom prošle srede u Bečeju, vaterpolisti Bečejca „potopljeni“ su prošlog vikenda u Novom Sadu od domaćeg Dunava, drugoplasiranog tima na tabeli.

Derbi 9. kola, ispostavilo se, samo na papiru, rešili su Novosađani već u drugoj četvrtini kada su imali vođstvo od četiri gola razlike (4:0). Nakon pauze vaterpolisti Bečejca su se razbudili, ali samo kratkotrajno, jer su domaći ponovo, pre početka poslednje četvrtine meča, imali prednost s poluvremena (6:2). Poslednja deonica u potpunosti je pripala igračima Dunava, koji su uspeli da u jednoj četvrtini postignu 4 gola, kao i u prvom poluvremenu. Strelci za Bečejac u Novom Sadu bili su Strainov i Pelengić.
Nekoliko dana ranije vaterpolisti Bečejca su ugostili subotički Spartak, koji je u odnosu na prethodne godine bio ozbiljan protivnik. Koliko su obe ekipe bile ravnopravne i izjednačene u bazenu vidi se i po rezultatima nakon svake četvrtine. Prva i poslednja završene su identičnim rezultatom 2:2, dok je druga pripala Bečejcu sa 3:1, a identičnim rezultatom slavili su gosti u narednoj četvrtini.
Golove za Bečejac postigli su Naćuk (3), Brkljač, Cvetić, Božić, Tomićević i Pelengić (svi po jedan gol).
Darko Peslać, trener Bečejca sumirajući dva prethodna kola, u kojima je Bečejac osvojio samo jedan bod, rekao je da je razlog tome pre svega mladost i neiskustvo njegovog tima.
– Značajnu pobedu propustili smo u meču sa Subotičanima. Nervoza mojih igrača sa kraja prvog poluvremena kulminirala je u trećoj deonici, kada je izgubljena nit utakmice. Sa druge strane, novosadska ekipa Dunav je u svim segmentima igre kvalitetnija od nas. Pitanje pobednika presudilo je veliki broj izgubljenih lopti i nerealizacija u napadu – rekao je Peslać.
Njegovu ekipu sutra očekuje novo iskušenje kada joj u goste dolazi trećeplasirani tim sa tabele, Partizan Rajfajzen II.
– Partizan Rajfajzen II je mlada ekipa, koja kroz ligu kali svoje igrače. Plivački je veoma potkovana i jedna je od najspremnijih ekipa u ligi. Ukoliko uspemo da ih izolujemo u plivačkom polju, tu su nam tri boda – jasan je Peslać.