Prva B liga: Tomićević „pogodio“ pobedu

Prva B liga: Tomićević „pogodio“ pobedutrg_fontane

Bečej 2005 pobedio je prošle subote Proleter sa 9:8 (2:2, 2:2, 3:3, 2:1) u 8. kolu Prve B lige. Bečejci su mnogo teže nego što je bilo očekivano savladali ekipu iz donjeg dela tabele i tako nastavili seriju od šest uzastopnih pobeda (posle dva poraza na startu).

Oko 200 gledalaca na bazenu OSC „Mladost“ imalo je priliku da vidi krajnje neizvesnu i borbenu utakmicu u kojoj su Bečejci imali konstantno vođstvo, ali su Zrenjaninci uvek uspevali da vrate rezultatsku ravnotežu, a pobednik je odlučen u poslednjih 30 sekundi meča.
Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj igri sa po dva gola u obe mreže. Kada je u drugom periodu igre golovima Markovića domaćin poveo sa 4:2, činilo se da će to biti još jedna rutinska igra i pobeda Bečeja. Međutim, Ognjenović i Đorović su se potrudili da se na poluvreme ode „egal“ rezultatom. I u trećoj četvrtini viđena je ista slika, Bečejci su imali +2 (7:5), gosti su izjednačili, a kada su vaterpolisti Proletera na početku poslednjeg perioda igre prvi put poveli na utakmici (7:8) činilo se da je na pomolu iznenađenje. Da se to ne desi zaslužni su Kiza koji je izjednačio rezultat i Tomićević koji je u poslednjem minutu uz asistenciju Čiplića doneo veliku radost domaćim vaterpolistima. Novoj pobedi doprinele su i dobre odbrane golmana Tomaševića, ali i sportska sreća, jer su Zrenjaninci u poslednja dva-tri minuta dva puta iz izglednih situacija pogodili okvir gola.
 Najefikasniji igrač u bazenu bio je Bečejac Svetozar Marković koji je postigao četiri pogotka, Darko Peslać je bio precizan dva puta, a Čiplić, Tomićević i Kiza po jedanput. Kod gostiju najefikasniji je bio Zoran Ognjanović sa tri postignuta gola.
– Odigrali smo tešku utakmicu, očekivali smo lakši posao, ali su Zrenjaninci pokazali da su tvrd orah. Pošteno su nas namučili mada smo i mi našim greškama i sa nekoliko promašaja dozvolili da utakmica bude ovako neizvesna. Razlog naše slabije igre protiv Proletera je možda i u činjenici da smo prošle nedelje imali teške treninge, radili smo na sticanju snage i to se odrazilo večeras u bazenu – rekao je Marković.
Bečej 2005 u poslednjem kolu prvog dela lige igra protiv ekipe Zemuna (subota, 6. februar). Prvotimac Bečeja očekuje mnogo bolju igru svog tima nego protiv Proletera:
– Dobro poznajemo ekipu Zemuna, imaju prednost domaćeg terena, ali kao i u svakoj dosadašnjoj utakmici ići ćemo na pobedu.