Prva futsal liga Srbije: Podela plena sa šampionom

Prva futsal liga Srbije: Podela plena sa šampionomtrg_fontane

U utakmici 13. kola Prve futsal lige protiv aktuelnog prvaka Srbije i lidera na tabeli, ekipa Bečeja je pred punim tribinama OSC „Mladost“ ostvarila nerešen rezultat (3:3) i zasluženo osvojila bod.

Gosti iz Kragujevca su preko Kocića došli u vođstvo već u prvom minutu da bi devet minuta kasnije vodili sa 2:0. Strelac je bio Surudžić. Činilo se da će domaća ekipa ostati praznih šaka. Međutim, Bečejci su uspeli da uspostave ravnotežu i pogocima Arvaia i Novakovića u 11. i 13. minutu dolaze do izjednačenja. Radost navijača na tribinama još se nije ni stišala a mrežu Andrića je ponovo zatresao Kocić (14. minut), a gotovo samo što su pošli sa centra, domaći fudbaleri preko Tomina ponovo poravnavaju rezultat i ostavljaju utakmicu otvorenom. Međutim, do kraja prvog dela susreta mreže su mirovale a u drugom delu susreta igrači oba tima su propustili nekoliko izglednih prilika pred oba gola, tako da je nerešen rezultat možda i najpravedniji ishod meča.
U zaostaloj utakmici 11. kola Prve futsal lige protiv ekipe Tango Liman odigranoj u Novom Sadu, Bečejci su ostvarili i petu prvenstvenu pobedu rezultatom 5:4. Golove su postigli Arvai u 20. i 21, Tomin u 31, Novaković u 32. i Lazić u 35. minutu dok strelci za ekipu domaćina bili su Žeravica u 17. i 36, Rakić u 37. i Đurić u 39. minutu. Sa novoosvojenim bodovima ekipa Bečeja je trenutno šesta na tabeli, a u okviru 14. kola Prve futsal lige, 3. aprila se u Nišu sastaje sa ekipom KMF VIK Naissus.