Prva liga Srbije: Bečej – Kalča 7:3 – Bombom Kobiljskog srušena Kalča

Prva liga Srbije: Bečej – Kalča 7:3 – Bombom Kobiljskog srušena Kalčatrg_fontane

U utakmici 13. kola Prve futsal lige odigranoj u subotu u SC „Đorđe Predin Badža“ između KMF Bečej i KMF Kalča iz Niša, zasluženo je pobedila ekipa domaćina rezultatom 7:3 (3:2).

Učinjenim Bečejci mogu biti višestruko zadovoljni, jer su prikazali odličnu igru pred svojim navijačima, potom savladali su rivala iz vrha prvenstvene tabele i uspeli da ostvare ambicije, jer su nakon pobede u prošlom kolu u Vranju, napravili mini-seriju i sa osvojenim bodovima (22) istakli kandidaturu za plasman među prva četiri tima i učešće u završnici aktuelnog takmičenja, i konačno, ubedljivim rezultatom Bečejci su se na pravi način revanširali rivalu za poraz iz prvog dela prvenstva kada je u Nišu bilo 6:1 za ekipu Kalča.
Utakmica između Bečejaca i Nišlija je odigrana pred oko 200 gledalaca.
Sudili su Damir Radović i Saša Milenković iz Beograda i Tadija Stantić iz Subotice kao treći sudija.
Strelci su bili Tomić u 4. i 5, Kobiljski u 16. i 35, Šošo u 27. i 31. i Tepavčević u 33. minutu za ekipu Bečeja, a za goste golove su postigli Stanković u 5, Maljen u 12. i Vuletić u 29. minutu.
BEČEJ: Josimović, Stanojević, Šošo, Roknić, Živić, Kopanja, Tomić, Kobiljski, Tepavčević, Vadaski.
KALČA: Pavlović, Milojević, Zlatković, Radovanović, Stanković, Đurđević, Denić, Vuletić, Stefanović, Matejev, Bojat.
Da će ova utakmica imati dobar epilog za domaći tim na najbolji način najavio je Dragan Tomić koji je sa dva uzastopna pogotka u 4. i 5. minutu utakmice krunisao terensku inicijativu i doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:0. Ipak, neizvesnost je uneo Nikola Stanković samo dvadesetak sekundi kasnije, koji je uspeo da savlada vrlo dobrog Nikolu Josimovića, i Dalibor Matejev kada je iz gužve doneo izjednačenje sedam minuta nakon toga.
Razvoj događaja nije uneo pometnju među igrače Bečeja. Nastavili su da igraju kao što su i započeli meč. Stvoreno je nekoliko dobrih prilika, a u 15. minutu lopta se našla u golu. U prodoru je bio Dragan Tomić, usledio je oštar start jednog odbrambenog igrača iz Niša, lopta je završila svoj put u mreži, ali sudije nisu priznale pogodak. Dosudile su samo slobodan udarac u korist domaćina.
Međutim, arbitri iz Beograda su na centar pokazali minut kasnije. U šestercu gostiju se odlično snašao Mita Kobiljski koji je u punom naletu prihvatio odbijenu loptu i neodbranjivo je zakucao pod prečku protivničkog gola.
U drugom delu susreta gosti su češće boravili na polovini Bečeja. Držali su više loptu u svom posedu, imali su lepu priliku da izjednače rezultat, jer su od 26. minuta imali i igrača više zbog drugog žutog kartona Nenada Roknića, ali gol su ipak dali domaći fudbaleri. U 27. minutu strelac je bio Igor Šošo, koji je iskoristio asistenciju Tomića i kaznio grešku protivničkih igrača na sredini terena. Gosti su smanjili na 4:3 dva minuta kasnije pogotkom Ivana Vuletića i to je bilo sve što su uspeli da učine. Naime, utakmica je vrlo brzo bila prelomljena i pala je odluka o pobedniku. Igor Šošo u 31. minutu iskoristio je odlično dodavanje Marka Tepavčevića (5:3), da bi se dva minuta nakon akcije ove dvojice igrača Tepavčević upisao u listu strelaca (6:3). Konačan rezultat utakmice postavio je Kobiljski posle efektnog proigravanja Simeona Kopanje pet minuta pre kraja susreta u situaciji kada se ekipa iz Niša opredelila za taktiku „igrač više“.
U narednom prvenstvenom kolu ekipa Bečeja se u Novom Pazaru sastaje sa istoimenom ekipom koju je u prvom delu prvenstva na svom terenu savladala sa 4:3. Inače, fudbaleri Novog Pazara su od šest odigranih utakmica pred svojim navijačima u dosadašnjem toku prvenstva pretrpeli tri poraza (Smederevo 3:4, Fontana 3:4 i Ekonomac 1:2) a minulog vikenda su u Smederevu pretrpeli ubedljiv poraz od istoimene ekipe (5:0) i trenutno se nalaze na 7. poziciji na prvenstvenoj tabeli sa 16 osvojenih bodova i malim izgledima da mogu da izbore učešće u završnici takmičenja.
Sudeći prema ovom, Bečejci imaju realne šanse da nastave uspešnu seriju započetu u drugom delu prvenstvene trke i izbore povoljan rezultat u narednom kolu. Slično misli i Mita Kobiljski, dvostruki strelac, u susretu sa ekipom Kalče: „Ovo je vrlo bitna pobeda, kako bismo pristigli ekipe ispred nas i ostvarili naš cilj, a to je ulazak među četiri najbolje ekipe u Prvoj futsal ligi Srbije i samim tim učešće u plej-ofu. Na pauzi između dve polusezone ekipa je i podmlađena i pojačana, tako da opravdanim optimizmom gledamo na nastavak prvenstva. Već na sledećem gostovanju u Novom Pazaru ponovo ćemo ići na pobedu, kako bismo se bodovno ’odlepili’ od najbližih pratilaca na tabeli“.