Prva liga Srbije: Derbi opstanka

Prva liga Srbije: Derbi opstankatrg_fontane

Posle poraza od Ekonomca od 7:2 prošlog petka u Kragujevcu, igrače Kluba malog fudbala Bečej sutra (9. aprila) s početkom u 19 časova očekuje najvažnija utakmica u sezoni, derbi u borbi za opstanak, meč sa ekipom Smedereva.
Obe ekipe hit su prolećnog dela polusezone, a blagu ulogu favorita, najviše zbog vrućeg domaćeg terena, može da ima ekipa Bečeja.

Rezultat iz Kragujevca u neku ruku je bio i očekivan, jer šampion države ne dozvoljava bilo kakvo kalkulisanje u borbi za odbranu titule i protiv svakog protivnika igra u najjačem sastavu. Mrežu gostiju iz Bačke načeo je Danijel de Suza u 3. minutu, a do kraja poluvremena njegovim putem krenuo je i Rajčević u 5. i 15. minutu. U drugom poluvremenu Bečejci su igrali opasnije i preko Žeravice u 22. minutu došli su do prvog gola. Ako su gosti imali i imalo optimizma da će brzim golom uneti malo nervoze u redove domaćina, prevarili su se, jer su domaći već minut kasnije golom Rajića vratili prednost na tri gola. U poslednjih deset minuta utakmice „palo“ je skoro isti broj golova kao u prethodnih pola sata regularnog dela igre. Prvo je Cvetanović poentirao u 33. minutu, uzvratio mu je sa druge strane Stanojević u 35. minutu, drugim golom Bečeja, a do poslednjeg sudijskog zvižduka još po jednom u listu strelaca upisali su se de Suza i Rajić.
Golman Bečeja Siniša Bakrač smatra da je bez obzira na visok rezultat u Kragujevcu igra Bečeja bila na nivou prvoligaške ekipe.
– Očekuje nas najteža utakmica u ovoj debitantskoj prvoligaškoj sezoni, teža od prethodne dve protiv Marba i Ekonomca. Marbo je u Bečej došao opušteno, mislio je da će lako da nas dobije, dok Smederevo dolazi u Bečej sa imperativom pobede i osvajanja tri boda, koja su im, kao i nama, neophodna u borbi za opstanak. Iskreno se nadam da ćemo ih uz pomoć naše publike omesti u njihovoj nameri i da ćemo dobiti željno iščekivana tri boda – kazao je Bakrač.