PRVA LIGA SRBIJE: Prva „trojka“

PRVA LIGA SRBIJE: Prva „trojka“trg_fontane

Igrači Kluba malog futsala Bečej počeli su sa takmičenjem u Prvoj futsal ligi Srbije i odigrali već dva kola u kojima su zabeležili jednu pobedu i jedan poraz.

„Hladan tuš“ zadesio je igrače Bečeja kada su u okviru prvog kola prvenstva gostovali u Lazarevcu domaćoj Kolubari i nakon vođstva od 2:0 sa kraja poluvremena do završetka utakmice stigli do pet golova zaostatka za domaćinom (8:3). Golove za Bečej postigli su Sekulić, Arvai i Šćepanović.
Priliku za popravni izabranici Dejana Stanojeva imali su prošle subote kada je u Bečeju gostovao novosadski Tango Liman. Prvu utakmicu pred svojim navijačima igrači KMF Bečej iskoristili su da zabeleže i prvu pobedu. Ekipa iz Novog Sada je na startu utakmice dva puta vodila sa 1:0 i 2:1 golovima Rakića, ali nakon toga domaći su preuzeli konce igre u svoje ruke i sa tri gola Dražena Arvaija dolaze u prednost od 4:2 na poluvremenu. Sekulić je povećao na 5:2 u 25. minutu igre, da bi se gosti golovima Vidosavljevića u 29. i Perovića u 30. minutu ponovo vratili u igru. Utakmicu je rešio igrač domaćih Šćepanović u poslednjem minutu igre kada je svojim drugim golom potvrdio da bodovi ostaju u Bečeju.

Novogodišnj turnir

U OSC Mladost u Bečeju u organizaciji lokalne samouprave odražače se Novogodišnji turnir u malom fudbalu (5+1) sa nagradnim fondom od 300 000 dinara (200 000 dinara za prvo mesto, 70 000 za drugo i 30 000 za treće osvojeno mesto na turniru). Kotizacija po ekipi je 10 000 dinara a prema rečima organizatora do sada je prijavljeno dvadesetak ekipa iz Bečeja, i okolnih mesta ali očekuje se da ih učesnika bude i više jer do početka turnira koji je predviđen 15. decembra ( svečano otvaranje u 18 časova) ima još vremena tako da se zainteresovani mogu prijaviti i interesovati putem telefona 065/811-90-22.

Trener Bečeja Dejan Stanojev bolje utiske, nakon neugodnog gostovanja u Lazarevcu, nosi posle pobede nad novosadskom ekipom.
– Nakon poraza od Kolubare teško je bilo podići ekipu za meč sa Tangom, ali smo u toj utakmici pokazali kako treba da se igra u Prvoj ligi. Ginuli smo za svaku loptu, dali smo sve od sebe i na kraju uspeli da pobedimo. Imali smo raspoloženog Arvaija, ali i ostale igrače, a na kraju nas je sreća poslužila. Ipak, sreća se zaslužuje a mi smo u toj utakmici zaslužili da pobedimo. Očekuju nas dva gostovanja. Prvo idemo u Vranje, ekipi koja je po meni bolja od Kolubare i koja će sigurno tražiti bodove u duelu sa nama. Mi ćemo ići tamo da pokažemo sve što znamo i sigurno je da ćemo dati sve od sebe da ostvarimo dobar rezultat. Nakon toga idemo Ekonomcu, ubedljivo najboljoj ekipi u našoj ligi i mislim da je to dovoljno – rekao je Stanojev.
Bečejci su sedmi na tabeli sa tri boda, koliko ima i četvrtoplasirana Kolubara. Treći je Marbo Intermeco sa četiri boda, dok su jedine neporažene ekipe VIK Naisus na drugom, i šampion Ekonomac na prvom mestu. Fenjer tabele drži Vranje koje nema nijedan bod.