Prva pobeda KMF-a: Bečejci opravdali očekivanja

Prva pobeda KMF-a: Bečejci opravdali očekivanjatrg_fontane

U petom kolu Prve futsal lige Srbije KMF Bečej dočekao je na svom parketu tim Novog Beograda. Na utakmici odigranoj u nedelju pred punim tribinama OSC-a „Mladost“, fudbaleri Bečeja opravdali su očekivanja, ubedljivo su savladali tim Novog Beograda rezultatom 6:3 (3:1) i zasluženo osvojili prva tri prvoligaška boda.

Već u 5. minutu meča je sjajni Vučković zatresao mrežu Beograđana i nagovestio ko će u ovoj utakmici biti dominantniji. Sledeća lepa prilika za tim Bečeja stvorena je u 9. minutu kada je solo prodorom u kontru izbio Đurić, koji je pokušao da poveća prednost Bečeja, ali bez uspeha, jer je ovog puta bio siguran golman gostujuće ekipe Dušan Matić. Nakon samo dva minuta Novobeograđani uspevaju da dođu do izjednačujućeg pogotka preko Jeličića, koji je iz teške situacije sa leve strane uspeo da uputi loptu ka golu koja je od stative završila u mreži Bečeja. Međutim, radost gostiju je kratko trajala, pošto već u 14. minutu Đurić pasom pronalazi Žeravicu koji uspeva da savlada golmana gostiju i dovede Bečej u novo vođstvo od 2:1. Bečej ponovo dolazi do sjajne prilike u 17. minutu kada iz penala dolazi do još veće prednosti nakon nepropisnog starta Jančevskog nad Vučkovićem, ali Sekulić ne uspeva da savlada golmana Novog Beograda.
Do kraja prvog poluvremena Jančevski je dobio i drugi žuti karton, zbog nošenja nakita na utakmici, a šok i dekoncentraciju gostujuće ekipe Bečejci koriste još jednom pre odlaska na odmor. U poslednjim sekundama prvog poluvremena Đurić nakon sjajne asistencije Ikića uspeva da povisi prednost Bečeja na 3:1.
Tim Bečeja je u drugo poluvreme ušao mnogo opreznije i defanzivnije, dok su Novobeograđani nezadovoljni slabim rezultatom iz prvog poluvremena krenuli agresivnije i angažovanije.
Tim Novog Beograda imao je prvu lepu priliku u drugom poluvremenu u 24. minutu kada je Glamočanin opasnim šutem sa desetak metara isprobao Miloša Andrića, ali nije uspeo da ga iznenadi. Potom je i Bečej zapretio u 27. minutu, kada je Kobiljski uspeo da iščačka loptu u odbrani i da krene u novi napad. Tom prilikom je ostavio iza leđa sve fudbalere i svog i protivničkog tima i šutirao, ali ne dovoljno dobro za golmana gostiju, koji ovu loptu hvata i baca je daleko napred pri čemu stvara svom timu odličnu kontru u kojoj Pantić ne uspeva da zatrese mrežu domaćina. Utakmica je u ovom periodu postala mnogo dinamičnija, pa već minut kasnije fudbaleri Novog Beograda dobijaju novu priliku u kojoj kapiten Tomašević upošljava Jeličića koji je sa oko šest metara „opalio“ po lopti, ali je i ovog puta bio siguran Andrić. U nastavku ove akcije Andrić je bačenom loptom uspeo da pronađe Sekulića, koji lepim golom uspeva da savlada čuvara mreže Novog Beograda i da poveća prednost Bečeja na 4:1. Nije se dugo čekalo na još veće vođstvo Bečeja, jer je već u 30. minutu dosuđen novi penal u korist domaćina, a Sekulić se pokazao kao siguran realizator i postavio visokih 5:1 za Bečej.
Velike probleme odbrani i čuvaru mreže Bečeja stvarao je Jeličić koji je i u 23. minutu imao priliku kada je šutirao sa pet metara, Andrić je uspeo da sačuva mrežu Bečeja, ali mu to nije pošlo za rukom minut kasnije, kada je isti igrač uspeo da se iskupi za prethodne promašaje i da smanji vođstvo Bečeja na 5:2.
Nakon ovog gola gosti su postali ofanzivniji i mnogo opasniji po tim Bečeja, što se i pokazalo u nekoliko prilika koje su imali Tomašević, sa preko 15 metara, i Lapčević iz neposredne blizine, ali je u oba slučaja Andrić bio siguran na golu. U 37. minutu Bečejci su uspeli da obuzdaju loptu i da stvore sebi novu šansu preko Žeravice, koji po desnoj strani sa ivice kaznenog prostora uspeva da šutne loptu i još jednim efektnim golom tim Bečeja dolazi na nedostižnih 6:2. U 38. minutu igrač Bečeja Ikić je uspeo da uposli u ovom meču odličnog Vučkovića, koji ipak nije uspeo da savlada golmana Novog Beograda.
U poslednjem minutu meča obe ekipe imale su priliku da promene rezultat iz penala. I dok Bečejac Petković nije savladao protivničkog golmana, Jeličić je bio siguran i smanjio je vođstvo domaćina na 6:3, što je bio i konačan rezultat ovog meča.
U narednom 6. kolu tim Bečeja odlazi u Vranje, čija ekipa je na 10. mestu sa 4 boda.
– Mislim da smo danas odigrali pravu borbenu utakmicu u kojoj smo pokazali da imamo kvalitet i igrače koji, ipak, mogu da dođu do pobede – rekao je nakon utakmice golman Bečeja Andrić, koji je u ovom meču imao 20 odbrana. – U narednom kolu idemo na utakmicu timu iz Vranja, koji ne poznajemo najbolje, ali smo optimisti i verujemo da možemo uz trenutnu borbenost i spremnost da pariramo ekipi iz Vranja, pa da se vratimo kući sa bodovima.