PRVA VOJVOĐANSKA LIGA (ž): Taličan taj-brejk

PRVA VOJVOĐANSKA LIGA (ž): Taličan taj-brejktrg_fontane

Odbojkašice Bečeja odigrale su prošle subote u Somboru tešku i neizvesnu utakmicu, punu rezultatskog preokreta i osvojile su jedan bod.

Domaće odbojkašice, članice Volejstarsa, bile su bolje sa 3:2 (14:25, 25:22, 25:15, 13:25, 18:16).
Posle dobijenog prvog seta Bečejke su vodile i tokom većeg dela drugog seta, ali su na kraju dozvolile Somborkama da set privedu kraju u svoju korist, kao i da bez problema dobiju treći set. Po sistemu toplo-hladno nastavljena je igra i u četvrtom setu, koje su dobile Bečejke, došlo se do taj-breka, domaće su imale četiri meč lopte, gošće su ga odbranile, preokrenule i povele sa 15:14, ali je sreća bila naklonjenija Somborkama i „poklonila“ im je pobedu.
Kapitenka Bečeja Stasja Stojkov zadovoljna je igrom svog tima, posebno ukoliko se uzme u obzir da im je protivnik bila ekipa Volejstarsa.
– Svako je dao maksimum na terenu. Sigurno je da nam je falilo i malo sreće, ali ukoliko nastavimo sa ovakvom igrom, mislim da nam neće ni biti potrebna – rekla je Stojkov.
Njeno mišljenje deli i trener Bečeja Mate Radina, koji očekuje da njegova ekipa u narednom meču protiv lidera na tabeli, ekipe Spartaka iz Subotice ponovi igru iz Sombora i „skupo proda kožu“ Subotičankama.

Prvi trijumf

Kadetkinje Bečeja ostvarile su u svojoj prvoj takmičarskoj sezoni u drugom kolu Druge vojvođanske lige svoju prvu pobedu. „Pale“ su u Bečeju prošle nedelje odbojkašice Libera iz Bačkog Gradišta sa 3:1 (20:25, 25:15, 25:19, 25:21). Probudile su se kadetkinje Bečeja posle početnog šoka i izgubljenog prvog seta i uz nešto manji otpor gošći, naročito u četvrtom setu, upisale nove stranice u knjigu bečejske klupske ženske odbojke.
Aleksandar Ikić, trener Bečeja, izjavio je odmah nakon završetka meča da su njegove devojke utakmicu odigrale izuzetno smireno i sa malim brojem grešaka, naročito u polju napadu.
– Čestitam igračicama na odličnoj partiji. Posebno me raduje činjenica da poene nismo osvajali samo iz servisa i grešaka protivnika – naglasio je Ikić, čiju ekipu ovog vikenda očekuje gostovanje u Temerin i duel sa domaćom ekipom Grbić.