Prvenstvo Srbije: Bronza za Marka i Milicu

Prvenstvo Srbije: Bronza za Marka i Milicutrg_fontane

Džudisti bečejske Mladosti učestvovali su prošlog vikenda na tri turnira i osvojili čak jedanaest odličja (0, 3, 6).

Najvrednije, državne medalje bronzanog sjaja 9. aprila doneli su u Bečej sa Prvenstva Srbije za mlađe pionire Milica Grbić i Marko Simić. Dan kasnije, 10. aprila, u Beogradu je održan XVII Međunarodni memorijalni turnir „Vladan Petrović“ za poletarce, mlađe i starije pionire. Nastupio je 471 džudista iz 42 kluba sa teritorije Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore i Srbije, među kojima i četvoro Bečejaca. Bronzane medalje osvojili su Nemanja Farkaš i Aleksandar Stojkov.
U mađarskom gradu Domaseku je istog dana održan još jedan turnir za poletarce, mlađe i starije pionire koji je okupio preko 600 takmičara iz Slovačke, Rumunije, Češke, Hrvatske, Srbije i Mađarske. Bečejci su bili uspešni i na ovom nadmetanju – osvojili su pet medalja. Srebrnim odličjima su se okitili Kornel Sabo, Dušan Dragović i Aleksandar Pujin, a bronzanim Robert Sabo i Nemanja Grbić.