PRVENSTVO SRBIJE: Pioniri najbolji u redovima Bečeja

PRVENSTVO SRBIJE: Pioniri najbolji u redovima Bečejatrg_fontane

Pioniri Kajak kanu kluba Bečej ostvarili su najbolji rezultat u sve četiri uzrasne kategorije Bečeja (pioniri, kadeti, juniori i seniori) na Prvenstvu Srbije za sve kategorije, održanom uz učešće preko 300 takmičara iz 31 kluba, prošlog vikenda na jezeru Tikvara kraj Bačke Palanke.

Pioniri Bečeja su među svojim vršnjacima zauzeli treće mesto, kadeti su bili peti, juniori devetnaesti, a seniori trinaesti. Gledajući ekipni plasman, Bečej je sa 223,5 boda zauzeo sedmo mesto. Prva pozicija pripala je domaćem Sintelonu sa 577 bodova, druga, uz 463,5 bodova, bila je ekipa „našeg” Bečejca Dejana Terzića, Zorka Kolor iz Šapca, a treće mesto sa 348 osvojenih poena zauzeo je još jedan vojvođanski klub, Val iz Sremske Mitrovice. Kod bečejskih kajakaša najsjajnije odličje osvojile su pionirke u kajak četvorosedu na 1.000 metara u sastavu Biljana Relić – Katarina Radanović – Olivera Mirilović – Ljiljana Nović, kadetkinje u K-4 na duplo manjoj deonici, u sastavu Jasmina Jovčić – Tamara Jovčić – Radanović – Relić, kao i Marko Novaković u kajaku jednosedu na 200 metara. Srebrna medalja pripala je dvosedu na deonici dugoj 1.000 metara, koji su činili Relić – Radanović, dok su bronzanu medalju uzele sestre Jovčić u K 2-500 metara u pionirskoj, kadetskoj i u juniorskoj uzrasnoj kategoriji, zatim Relić pojedinačno u K 1-1.000 metara i u paru sa Radovanovićem u K 2-500 metara, Nikola Džigurski – Albert Silađi u K 2-1.000 metara i u četvercu na 500 metara, koji su pored njih dvoje činili Novaković i Đorđe Dragin. Zlatnu medalju u toj disciplini zaslužila je šabačka posada, čiji je član bio i naš sugrađanin Dejan Terzić. Terzić je do zlata došao i u K 1-500 metara, dok je drugi Bečejac, Marko Tomićević, najsjajniju medalju osvojio vozeći za Zemun u kajaku jednosedu na 1.000 metara.