Prvenstvo Srbije u parovima: Mirjana i Tijana treće u Srbiji

Prvenstvo Srbije u parovima: Mirjana i Tijana treće u Srbijitrg_fontane

NOVI BEČEJ: Posle osvajanja srebrne medalje Vladimira Petrovića na Kupu Srbije za starije kadete (1992. godište), koji je održan u kuglani „Banja Junaković“ u Apatinu, novobečejsko kuglanje je bogatije za još jedno odličje.

Na Prvenstvu Srbije u parovima, koje je održano na kuglani Banjica u Beogradu, članice novobečejskog Jedinstva, Mirjana Dudevljev i Tijana Svi-lengaćin su u veoma jakoj konkurenciji zauzele treće mesto. Novobečejke su bronzanu medalju osvojile rezultatom 1.102 oborena čunja, Tijana Svilengaćin 516, a Mirjana Dudevljev 586, što je i najbolji pojedinačni rezultat zabeležen na ovom takmičenju.
Prvo mesto osvojile su kuglašice Apatina sa 1.165 (Zorica Barać 583, Nataša Savić 582), a drugo par Pionira iz Subotice, Renata Vilov (544) i Nevenka Joković (572), sa 1.116 čunjeva.

Stevan Davidović

Kaćanski u Sarajevu

Kuglašica Vojvodine iz Bačkog Gradišta Nina Kaćanski otputovala je u nedelju u Bosnu i Hercegovinu na Svetsko prvenstvo za kadete i kadetkinje koje se održava u Sarajevu. Kaćanski se našla među šest kuglašica koje će braniti boje naše reprezentacije na ovom takmičenju. Kadetkinje su 2009. u Nemačkoj osvojile bronzu.