PRVENSTVO VOJVODINE DO 12 GODINA: Rebeka Farkaš niže uspehe

PRVENSTVO VOJVODINE DO 12 GODINA: Rebeka Farkaš niže uspehetrg_fontane

TAKMIČARI Teniskog kluba Spin, posle uspešnog početka sezone na šljaci, nastavili su sa serijom dobrih rezultata.

Najagilnija teniserka je i dalje Rebeka Farkaš, koja je sa dva finala još jednom pokazala da je u odličnoj formi.
Rebeka je na Prvenstvu Vojvodine za devojčice do 12 godina starosti (B kategorija, žreb na 64) koje je održano na terenima novosadskog TK Asa osvojila pehar za drugo mesto. Ona je u prvom kolu bila slobodna, zatim je sa 2:0 pobedila Jovanu Trećak (TK Sirmium, Sremska Mitrovica), Maju Tomić (TK Snupi, Novi Sad), Jasminu Moskovljević (TK Crvena zvezda, Beograd) i Slađanu Sovilj (TK ŽAK, Sombor), ali je u finalu poražena sa 1:2 od Milice Panić, teniserke TK Zmaj iz Sremske Mitrovice.
Farkaš je isti plasman ostvarila i na turniru treće kategorije (12 godina, žreb na 64) koji je organizovao novosadski TK Internacional. Ona je do finala pobedila Nevenu Soković (TK Novi Sad 2002), Lidiju Jerković (TK ŽAK, Sombor), Jelenu Pjeranović i Ivonu Radanović (obe iz TK Viner, Novi Sad). U poslednjem meču turnira izgubila je rezultatom 0:2 od Somborke Slađane Sovilj, devojčice koju je nekoliko dana pre toga savladala na Prvenstvu Vojvodine sa 6:1, 6:0.