PRVENSTVO VOJVODINE: Domaće zlato Krstina i Švonje

PRVENSTVO VOJVODINE: Domaće zlato Krstina i Švonjetrg_fontane

Juniorski reprezentativac Srbije, član Kik-boks kluba Bečej Nemanja Krstin i njegova koleginica iz reprezentacije i kluba, Milena Švonja osvojili su zlatno odličje na Prvenstvu Vojvodine prošle subote u DTV „Partizan“ u Bečeju, uz učešće 80 takmičara iz 15 klubova. Krstin je osvojio zlato u starijoj uzrasnoj grupi od njegove, u grupi seniora A kategorije 63,5 kg, nakon trijumfa nad Željkom Kovačevićem iz somborske Kobre, dok je Švonja u seniorskoj kategoriji u finalu savladala svetsku i evropsku juniorsku šampionku Mirjanu Vujić.

Pored njih dvoje, ekspediciju Bečeja na pokrajinskom prvenstvu činili su pioniri Nikola Vlajkov, Mlađan Vuk i kadet Filip Crnojački. Vlajkov je u kategoriji 40 kg poražen u finalu od člana Vojvodine Lazara Radulovića, dok je Mlađan Vuk savladan u finalu u kategoriji 37 kg takođe od člana Vojvodine, Aleksandra Radulovića. Crnojačkog je na putu do medalje, u eliminacionim borbama zaustavio Miloš Keljanović iz subotičkog Spartaka.
Trener Kik-boks kluba Bečej Žarko Radović zadovoljan je organizacijom takmičenja i medaljama takmičara Kik-boks kluba Bečej.
– Turnir je protekao kako sam planirao. Crnojački je kao kadet nastupio u konkurenciji juniora, a još je i nespreman, tako da i nisam očekivao od njega značajniji rezultat. Sa druge strane pozitivno su me iznenadili Vujkov i Vuk, koji su poraženi od iskusnijih takmičara Vojvodine. Za najbolje i najspremnije, Švonju i Krstina, sledi šampionat države i nekoliko izbornih takmičenja za status reprezentativca, gde očekujem eksploziju njihovih mogućnosti – rekao je Radović.