PRVENSTVO VOJVODINE: Najuspešniji bečejski takmičari

PRVENSTVO VOJVODINE: Najuspešniji bečejski takmičaritrg_fontane

Na Prvenstvu Vojvodine JKA Šotokan karate federacije Srbije, koje je bilo i treći izborni turnir za finale državnog prvenstva, održanom pretprošle subote u Bečeju, klub sa najviše osvojenih medalja, ukupno 44, bio je upravo klub domaćin.

Bečejci su osvojili 44 odličja (27-11-6), od toga 26 medalja u disciplini kata, tri u disciplini dogovoreni sparing, a 16 u borbama. Pored toga što su osvojili najveći broj medalja, bečejski karatisti obezbedili su i najveći broj „viza“ – 45 plasmana, 19 u ženskoj i 25 u muškoj konkurenciji – na finale Prvenstva Srbije sledeće nedelje u Beogradu.
Na Prvenstvu Vojvodine JKA Šotokan karate federacije nastupilo je 107 takmičara iz sedam klubova u disciplinama kata, dogovoreni sparing i borbe. Karatisti kikindskog Feniksa su overili ukupno 28 (14 u ženskoj i 14 u muškoj kategoriji) „viza“, Cement iz Beočina 19 (6,13), Sremčica iz Beograda 11 (4,7), Jedinstvo iz Novog Bečeja 6 (4,2), a iz kikindskog Sunca su se na Prvenstvo Srbije plasirala trojica karatista.
Desetoro prvoplasiranih sa Prvenstva Srbije iz svake kategorije ulazi u Ligu šampiona i biće na širem spisku kandidata za odlazak na dva evropska prvenstva 2013. godine. Prvenstvo za juniore i seniore biće održano u aprilu u Konstanci (Nemačka), a prvenstvo za mlade u maju u Kruševcu.