Prvenstvo Vojvodine SKU: Vatreno krštenje za „Sen pai“

Prvenstvo Vojvodine SKU: Vatreno krštenje za „Sen pai“trg_fontane

NOVI BEČEJ: U sportskoj hali SRC „Jedinstvo“ u Novom Bečeju u nedelju je održano Prvenstvo Vojvodine u organizaciji Srpske karate unije, na kojem je učestvovalo 465 takmičara iz 20 klubova.
Ovo prvenstvo bilo je „vatreno krštenje“ za članove novoformiranog kluba „Sen pai“ iz Novog Bečeja. Izabranici trenera Jovana Stančića osvojili su šest medalja (1 srebrnu i pet bronzanih).
U konkurenciji mlađih pionira i pionirki (2002) Kasija Milošević je osvojila srebrnu medalju u katama, dok su Ivona Mesaroš i Dušan Beatović bili četvrti.

U godinu dana mlađem uzrastu u katama, bronzane medalje osvojili su Nina Lucić i Uroš Lalić, dok je isto odličje, u konkurenciji nada (1998),  osvojila Milana Grudić. Bronzanu medalju u borbama u kategoriji kadeta do 67 kg, osvojio je Nebojša Mošorinski.
Kata tim mlađih pionirki, u sastavu Kasija Milošević, Ivona Mesaroš i Jovana Dragić, je svoj prvi zvanični nastup obeležio osvajanjem bronzane medalje.
Na prvenstvu je učestvovalo i sedam takmičara Jedinstva iz Novog Bečeja koji su osvojili tri medalje. Senior Srđan Sudarski je u katama, u veoma jakoj konkurenciji, osvojio srebrnu medalju, a isto odličje osvojila je i Dajana Palfi u konkurenciji nada (2001). Mlađa pionirka Marina Abazaj je osvojila bronzanu medalju, dok je njena sestra Nikolina Abazaj bila četvrta.
Na pokrajinskom šampionatu su nastupili i karatisti Bečeja (njih pet), a osvojene su dve medalje. Šestogodišnja Ana Reka Komaromi osvojila je zlatnu medalju u izvođenju kata, dok se godinu dana starija Maša Milovanov u istoj disciplini okitila srebrnom medaljom. Ana Mesaroš je bila blizu osvajanja medalje, ali je u disciplini kata zauzela četvrto mesto.