Prvenstvo Vojvodine u Žablju: Overena viza za Niš

Prvenstvo Vojvodine u Žablju: Overena viza za Ništrg_fontane

U trim sali OSC-a „Mladost“ od 1. septembra vredno rade džudisti bečejskog kluba. Dve nedelje ranije počeli su pripreme i „poletarci“, deca rođena 2000. godine i mlađi, koji su se minulog vikenda takmičili na Prvenstvu Vojvodine u Žablju.

Nosioci medalja u svim kategorijama sa tri prvenstva (Vojvodine, Beograda i centralne Srbije) izborili su se za plasman na Prvenstvo Srbije čiji je domaćin ovog vikenda Niš.
O turniru u Žablju trener Milorad Lončarević je rekao:
– Prvenstvo Vojvodine za „poletarce“ kvalitetno je održano u sportskoj hali u Žablju. Učestvovalo je 30 klubova iz Vojvodine sa 250 takmičara, a mi smo učestvovali sa šest takmičara. Marko Simić je osvojio zlatnu medalju u kategoriji +50 kg. Ovom medaljom on se izborio za učešće na državnom prvenstvu, a pored njega imaćemo još jednog takmičara, Marijanu Bakić, koja je bila petoplasirana u kategoriji do 38 kg.
Bečej će 3. oktobra biti domaćin 13. Međunarodnog i 2. Memorijalnog turnira „Željko Nikolić“.

Zlato za Marka Simića

Na prvom turniru u ovoj sezoni, na 27. Međunarodnom memorijalnom turniru „Mimić Rašović“ 11. septembra u Beogradu, nastupilo je preko 120 takmičara iz Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Rumunije, Bugarske i Italije. Među učesnicima bilo je i devet takmičara iz ekipe Bečeja koji su osvojili tri medalje.
Marko Simić je u konkurenciji „poletaraca“ u kategoriji +50 kg osvojio zlato, a bronzama su se u konkurenciji starijih pionira okitili Kornel Sabo (do 42 kg) i Nemanja Farkaš (do 38 kg).