PRVENSTVO VOJVODINE: Zlato za Kornela Saboa

PRVENSTVO VOJVODINE: Zlato za Kornela Saboatrg_fontane

Na prvenstvu Vojvodine u konkurenciji kadeta i kadetkinja održanom 1. februara u Stepanovićevu uz učešće 120 takmičara iz 28 klubova predstavnici bečejskog džudo kluba Mladost su osvojili jednu zlatnu i dve srebrne medalje.

Zlato i titula prvaka Vojvodine pripala je Kornelu Sabou u kategoriji do 66 kg dok su srebrne medalje osvojili Nemanja Grbić u kategoriji do 81 kg i Milica Grbić u kategoriji +63 kg. Ostvarenim plasmanom bečejski džudisti su stekli pravo nastupa na prvenstvu Srbije koje će se održati 15. februara u Nišu.
Pored ovog takmičenja DŽK Mladost je učestvovao i na Međunarodnom Svetosavskom turniru za poletarce i poletarke, kao i mlađe i starije pionire i pionirke koji je održan 26. januara u Novom Sadu gde je nastupilo 510 takmičara iz 51 kluba iz Slovenije, BiH, Mađarske, Hrvatske, Crne Gore i Srbije.
Bečejci su ostvarili zapažen uspeh osvojivši četiri medalje, dve zlatne i dve srebrne.
U kategoriji +73 kg u konkurenciji starijih pionira najbolji je bio Marko Simić, kao i njegov klupski kolega Aleksandar Stojkov koji je osvojio zlato u konkurenciji mlađih pionira u kategoriji do 66 kg.
Srebrne medalje osvojile su Olja Vasić u konkurenciji starijih pionirki u kategoriji +63 kg i Marijana Simić u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji +56 kg.
Sledeće takmičenje koje očekuje Bečejce je 30. Međunarodni turnir “Temerin 2014” u konkurenciji od pionira do juniora koji će se održati 8 i 9. februara.